ZİRAAT MEZUNLARI BULUŞTU

Toprakla Gelen 24 Haziran 2019

Ege Üniversitesi  (EÜ) Ziraat Fakültesi “Birinci Mezunlar Buluşması ve Kumru Günü” etkinliği gerçekleştirildi.

EÜ Ziraat Fakültesi Prof. Dr. Feyzi Önder Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte konuşan EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Sizleri yeniden üniversitemizde, fakültemizde görmek bizler için ayrı bir heyecan. Ege Üniversitesi olarak bir ilki gerçekleştiriyoruz. Genel fakülte bazlı mezunlar günü ve bir de üniversite genelinde mezunlar günü düzenlemek istiyoruz. Gönül ister ki tüm Egeli mezunları bir araya toplayalım. Sizlerin tecrübeleri, fikirleri öğrencilerimiz için, bizim için çok önemli. Sizlerle daha çok bir araya gelmeliyiz. Hepinize geldiğiniz için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

ONSEKİZ BİN YÜZ MEZUN 

Programın anlam ve önemiyle ilgili bilgi veren EÜ Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nedim Koşum, “Ege Üniversitesi Ege Bölgesi’nin ilk, Türkiye’nin dördüncü üniversitesi. Ziraat Fakültesi, Ege Üniversitesi’nin kurucu fakültesi ve Türkiye’nin ikinci Ziraat Fakültesi. Bu yıl 60. dönem mezunlarını vermeye hazırlanıyoruz. 60 yıldan bu yana Ziraat Fakültemiz 18 bin 100 mezun verdi. Bu yılda 350 mühendisimiz diplomasını alacak. Bu zamana kadar fakültemizde maalesef hiç mezunlar günü yapılmamış. Rektörümüzün ve sizlerin destekleriyle böyle bir günü organize etmeye çalıştık. Bu özel günün İzmir’e özel bir adı olmasını istedik ve ‘Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Kumru Günü’ olarak adlandırılmasını istiyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından “Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Belgeseli” izlendi. Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nedim Koşum, Rektör Prof. Dr. Budak’a “Teşekkür Plaketi” verdi. Rektör Prof. Dr. Budak ise Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi 1961 yılı mezunu Rafet Kılıç’a plaket verdi.

Etkinlik sonunda Prof. Dr. Feyzi Önder Konferans Salonu’nda üniversite hocalarıyla ve öğrencilerle bir araya gelen Ege Ziraat Fakültesi mezunları, hem hasret giderdi hem de mesleklerinde edindikleri deneyimleri genç ziraatçılarla paylaştı. Etkinlik sonunda çay, ayran ve kumru ikram edildi. (TOPRAKLA GELEN) 


Yazı hakkında yapılan yorumlar

avatar
  Subscribe  
Bildir

Haber Bülteni

Toprakla Gelen sitesinde paylaşılan son dakika haberleri ve özel röportajları anında posta kutunda görmek ister misin?


Sosyal Medyada Biz

Yazarlarımız

Nihat DELİBAŞITüm
Yazıları
Enver OlgunsoyTüm
Yazıları
burcuesmerTüm
Yazıları
Özgür KurşunTüm
Yazıları
Türker AdakaleTüm
Yazıları
Aydın ŞenerTüm
Yazıları
Sinan DoğanTüm
Yazıları
Özdem EkinciTüm
Yazıları
Destina AkgünTüm
Yazıları
Erdim ERDURANTüm
Yazıları