ZEYTİN VE ZEYTİNYAĞININ SORUNLARI ELE ALINDI

Toprakla Gelen 28 Şubat 2019

Aydın’ın gelişimi için çalışmalarını sürdüren Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) Planlama ve Geliştirme Kurulu’nun bu ayki toplantısında ‘zeytin ve zeytinyağı’ sektörünün sorunları ele alındı.


Aydın Ticaret Borsası (ATB) binasında basına kapalı gerçekleşen toplantıya Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger başkanlığında yapılan toplantıya ATB Meclis Başkanı Bahri Erdel, ATB Başkanı Fevzi Çondur, Aydın Tarım ve Orman İl Müdürü Ahmet Ökdem, Efeler Ziraat Odası Başkanı Mehmet Kendirlioğlu, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Tunay Çoban ve sektör temsilcileri katıldı. Vali Köşger,toplantı öncesi yaptığı açıklamada “ Aydın zeytin alanında da Türkiye’de birçok konuda olduğu gibi ilk sıralarda yer alıyor. Aydın, Türkiye’deki en yüksek zeytin ağacı oranına sahip. İlimizde 25 milyon zeytin ağacı var. Ülkemizde en çok Aydın zeytinyağı ihraç ediyor. Dolayısıyla zeytin oldukça önemli bir sektör. Zeytinin tüm yönleriyle ele alınacağı değerlendirileceği bir toplantı. Aydın zeytincilik sektörü ve ülkemiz açısından faydalı olacağını değerlendiriyorum” dedi.

Vali Köşger’in konuşmasının ardından basına kapalı devam eden toplantıda kurum ve kuruluşlar sunum yaparak sektörde yaşanan sorunlara çözüm aradı.


Yazı hakkında yapılan yorumlar

avatar
  Subscribe  
Bildir

Haber Bülteni

Toprakla Gelen sitesinde paylaşılan son dakika haberleri ve özel röportajları anında posta kutunda görmek ister misin?


Sosyal Medyada Biz

Yazarlarımız

Nihat DELİBAŞITüm
Yazıları
Enver OlgunsoyTüm
Yazıları
burcuesmerTüm
Yazıları
Özgür KurşunTüm
Yazıları
Aydın ŞenerTüm
Yazıları
Türker AdakaleTüm
Yazıları
Özdem EkinciTüm
Yazıları
Sinan DoğanTüm
Yazıları
Destina AkgünTüm
Yazıları
Erdim ERDURANTüm
Yazıları