ZEYTİN VE ZEYTİNYAĞININ FUARI AÇILIYOR

Toprakla Gelen 03 Mart 2019

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından bu yıl dokuzuncusu düzenlenen Olivtech – Zeytin, Zeytinyağı, Süt Ürünleri, Şarap ve Teknolojileri Fuarı’na sayılı günler kaldı.

Zeytin ile zeytinyağı ve süt ürünleri başta olmak üzere bünyesinde geçtiğimiz yıldan itibaren şarabı da ekleyen Olivtech, bu yıl 6 ile 9 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek. Zeytin ile zeytinyağı tadımlarının yanında sektör profesyonelleri; süt, süt ürünleri, fermente ürünler hakkında bilgi edinme fırsatı yakalayacak. Olivtech; Türkiye ve dünyanın çeşitli ülkelerinden çok sayıda üretici, ithalatçı, gıda sektörü profesyonelini dört gün boyunca fuarizmir C Holü’nde ağırlayacak.

FUARIN GÜNDEMİ COĞRAFİ İŞARET

Olivtech Fuarı kapsamında gerçekleşecek etkinliklerde sektöre dair önemli konular gündeme gelecek. Özellikle ülkemizin öne çıkan benzersiz değerlerini barındıran Coğrafi İşaretler, fuar kapsamında düzenlenecek seminerlerde gündeme gelecek. 7 Mart Perşembe günü, Ege Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Fahri Yemişçioğlu, “Coğrafi İşaret Tescili Başvurusu” konusunda yapılması gerekenleri sektör profesyonelleri ve katılımcılarla paylaşacak.

8 Mart Cuma günü ise gündem “Sofralık Zeytin ve Zeytinyağında Coğrafi İşaretleme” olacak. Moderatörlüğünü Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi (UZZK) Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Direktörü Dr. Mustafa Tan’ın yapacağı seminerlerde Tariş’ten Meltem Zengin “Coğrafi İşaret ve Mahreçte Mevzuat”, Fahri Yemişçioğlu “Coğrafi İşaret ve Mahreçli Sofralık Zeytin ve Zeytinyağı Uygulamaları”, Coğrafi İşaretli Ürünler Yöneticisi Enes Aslan ise “Coğrafi İşaretli Ürünlerin Satış ve Pazarlanması” konusuna değinecek.

YERLİ VE YABANCI MİSAFİRLER

TOPRAKLA GELEN’in de standıyla yer alacağı 9. Olivtech, yerli ve yabancı binlerce ziyaretçiyi ağırlayacak. Birbirinden özel katılımcıların yerini alarak zeytin, zeytinyağı tanıtımları yapacağı, süt ile süt ürünlerinin son tüketiciyle buluşacağı, özel şarap tadımlarının gerçekleşeceği Olivtech’te sektörü yakından ilgilendiren etkinlikler de düzenlenecek.

Türkiye’nin önemli ihracat unsurlarından biri olan sofralık zeytin, zeytinyağı üretimi, zeytincilik sektörü ile çevresel şartların etkileşimi gibi konular fuarda gündeme gelecek. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi Olivtech’te bu yıl da alanından uzman katılımcılarla tadımlar gerçekleşecek. (TOPRAKLA GELEN) 


Yazı hakkında yapılan yorumlar

avatar
  Subscribe  
Bildir

Haber Bülteni

Toprakla Gelen sitesinde paylaşılan son dakika haberleri ve özel röportajları anında posta kutunda görmek ister misin?


Sosyal Medyada Biz

Yazarlarımız

Nihat DELİBAŞITüm
Yazıları
Enver OlgunsoyTüm
Yazıları
Özgür KurşunTüm
Yazıları
burcuesmerTüm
Yazıları
Türker AdakaleTüm
Yazıları
Aydın ŞenerTüm
Yazıları
Sinan DoğanTüm
Yazıları
Özdem EkinciTüm
Yazıları
Destina AkgünTüm
Yazıları
Erdim ERDURANTüm
Yazıları