ZEYTİN VE ZEYTİNYAĞI FUARI’NDA GERİ SAYIM BAŞLADI

Toprakla Gelen 08 Şubat 2019

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından düzenlenen Olivtech – 9. Zeytin, Zeytinyağı, Süt Ürünleri, Şarap ve Teknolojileri Fuarı için geri sayım başladı.

Başta zeytin ile zeytinyağı olmak üzere bünyesinde son tüketiciye sunduğu ürünlerin ihracatını artırmayı hedefleyen 9. Olivtech Fuarı, bu yıl 6 ile 9 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek. Geçtiğimiz yıl ilk kez gerçekleşen şarap tadımları bu yıl tüm hızıyla devam edecek. Zeytin ile zeytinyağı tadımlarının yanında sektör profesyonelleri; süt, süt ürünleri, fermente ürünler hakkında bilgi edinme fırsatı yakalayacak. Olivtech, Türkiye ve dünyanın çeşitli ülkelerinden çok sayıda üretici, ithalatçı, gıda sektörü profesyonelini fuarizmir’de ağırlayacak.

ALIM HEYETİ ORGANİZASYONLARI

Bu yıl C Holü’nde düzenlenecek Fuar’da Türkiye’nin önemli ihracat unsurlarından biri olan sofralık zeytin, zeytinyağı üretimi, zeytincilik sektörü ile çevresel şartların etkileşimi, zeytin ve zeytinyağında coğrafi işaretleme gibi konular gündeme gelecek. Fuar içinde Hosted Buyer (Alım Heyeti Programı) alanı oluşturulacak. İZFAŞ tarafından organize edilen alım heyeti programı kapsamında dünyanın çeşitli noktalarından satın almacılar, katılımcı firmalarla ikili görüşmeler gerçekleştirecek. Fuar süresince devam edecek görüşmelerle birlikte Türk zeytin, zeytinyağı, süt ürünleri ve şaraplarının dünyanın her noktasına ulaşması ve bu sayede birçok yeni anlaşmaya imza atılması hedefleniyor.

YERLİ VE YABANCI KATILIMCILAR

Geçtiğimiz yıl B Holü’nde gerçekleştirilen Olivtech – 8. Zeytin, Zeytinyağı, Süt Ürünleri, Şarap ve Teknolojileri Fuarı ünlü aşçıları, tadım uzmanlarını fuarizmir’de buluşturdu. Olivtech Fuarı’nda İzmir başta olmak üzere Adana, Ankara, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Denizli, Elazığ, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Manisa, Mersin, Muğla ile Tekirdağ’dan 218 yerli, İtalya’dan da iki olmak üzere toplam 220 katılımcı yer aldı. Fuara Tunus, Ürdün, Lübnan, İran, Mısır, Irak, Cezayir, Suudi Arabistan, Fas, Filistin, İtalya, İspanya, Yunanistan, Polonya ve Hollanda’dan ziyaretçiler geldi. Katılımcılarla yapılan ikili görüşmelerle Türk zeytini, zeytinyağı, süt ürünleri ve şarabı dünyaya açıldı. Katılımcılar, ticari anlaşmalar yapma fırsatı yakaladı. (TOPRAKLA GELEN)Yazı hakkında yapılan yorumlar

avatar
  Subscribe  
Bildir

Haber Bülteni

Toprakla Gelen sitesinde paylaşılan son dakika haberleri ve özel röportajları anında posta kutunda görmek ister misin?


Sosyal Medyada Biz

Yazarlarımız

Nihat DELİBAŞITüm
Yazıları
Enver OlgunsoyTüm
Yazıları
Özgür KurşunTüm
Yazıları
burcuesmerTüm
Yazıları
Türker AdakaleTüm
Yazıları
Aydın ŞenerTüm
Yazıları
Sinan DoğanTüm
Yazıları
Özdem EkinciTüm
Yazıları
Erdim ERDURANTüm
Yazıları
Destina AkgünTüm
Yazıları