ZEYTİN AĞACI BUDAMAYI UZMANINDAN ÖĞRENİYORLAR

Toprakla Gelen 13 Nisan 2019

Sarıgöl Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından ilçeye bağlı Özpınar Mahallesinde 48 saatlik Zeytin Budama Kursu açıldı. 15 üreticinin katıldığı kurs sayesinde kursiyerler doğru budama tekniklerini öğrenerek daha fazla verim elde edecekler.


Sarıgöl Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan ve 15 kursiyerin katıldığı kursta, 16 saat ‘İş sağlığı ve güvenliği’, 32 saat ‘Zeytin ağacı budama dersleri’ verilecek. Sarıgöl İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Akar tarafından verilen Zeytin Budama kursunda kursiyerlere teorik bilgilerin yanında Zeytin Bahçesinde uygulamalı olarak da eğitim verildi.
Sarıgöl İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Akar, “Zeytin, bölgemizde üzümün yanında alternatif bir ürün olarak rağbet görmekte. Bizler de İlçe Tarım Müdürlüğü olarak Halk Eğitimi Merkezimizle birlikte bu kurslarımızda vatandaşlarımıza doğru zeytin budama tekniklerini öğretiyoruz.” dedi.
Sarıgöl Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hasan Oruç ise şunları söyledi: “Sarıgöl’de son zamanlarda zeytin ağaçlarının sayısı giderek artmakta. Halk Eğitimi Merkezi olarak son dönemde tarımsal kurslarımıza ağırlık veriyoruz. Mahallerimizden gelen talepler doğrultusunda İlçe Tarım Müdürlüğümüzle, muhtarlıklarımızla işbirliği halinde mahallerimizde bu kurslarımızı açıyoruz. Sarıgöl Halk Eğitimi Merkezi vatandaşlarımızın her zaman yanında.” (İHA)


Yazı hakkında yapılan yorumlar

avatar
  Subscribe  
Bildir

Haber Bülteni

Toprakla Gelen sitesinde paylaşılan son dakika haberleri ve özel röportajları anında posta kutunda görmek ister misin?


Sosyal Medyada Biz

Yazarlarımız

Nihat DELİBAŞITüm
Yazıları
Enver OlgunsoyTüm
Yazıları
burcuesmerTüm
Yazıları
Özgür KurşunTüm
Yazıları
Türker AdakaleTüm
Yazıları
Aydın ŞenerTüm
Yazıları
Sinan DoğanTüm
Yazıları
Özdem EkinciTüm
Yazıları
Destina AkgünTüm
Yazıları
Erdim ERDURANTüm
Yazıları