YAKIT ALAMAYAN ÜRETİCİ MAĞDUR

Toprakla Gelen 02 Ekim 2018

Aydın’ın Köşk ilçesine bağlı dağ köylerinde tarım yapan çiftçiler tarım makinalarını çalıştıracak akaryakıt verilmemesine tepki gösterdi. Çiftçiler, “Ot biçme, ağaç budama ve ilaçlama yaptığımız sırt motorlarına yakıt alamazsak biz nasıl üretim yapacağız” diye konuştu.

Aydın’ın en fazla incir, kestane, ceviz ve zeytin üretiminin yapıldığı Köşk İlçesi’nin dağ köylerine hitap eden Uzundere Mahallesi’nde bulunan akaryakıt istasyonuna terörle mücadele ekipleri tarafından bidon ile akaryakıt verdiği gerekçesi ile ceza kesildi. Bunun üzerine kesim ve arazilerin bakım sezonuna giren çiftçiler yakıt alamaz duruma düştü.

Arazileri yamaç olduğundan dolayı tüm işlerini hayvan gücü ve tek zamanlı motorlarla yaptıklarını belirten çiftçiler, “İlacı sırt motoru ile atıyoruz. Bahçemizi sırt motoru ile temizliyoruz, budama işlerini de motorlu testere ile yapıyoruz. Kullandığımız tüm alet ve ekipmanlar tek zamanlı motorlardan oluşuyor. Bunlar da yağlı benzin ile çalışıyor. Sabıkamız olmadığı gibi bizim bölgede yaşanmış hiçbir terör olayı da yok. Ekmeğinin peşinde üretim yapıp devletimize faydalı olmaktan başka hiçbir derdi olmayan biz çiftçiler terörist muamelesi görüyoruz. Aydın’dan Meclis’e gönderdiğimiz Ziraat Odası Başkanımız Rıza Posacı’nın sesimizi duyup bizim bu derdimizi çözmesini bekliyoruz”diyerek yakıt alamamalarına tepki gösterdi. (İHA)


Yazı hakkında yapılan yorumlar

avatar
  Subscribe  
Bildir

Haber Bülteni

Toprakla Gelen sitesinde paylaşılan son dakika haberleri ve özel röportajları anında posta kutunda görmek ister misin?


Sosyal Medyada Biz

Yazarlarımız

Nihat DELİBAŞITüm
Yazıları
Enver OlgunsoyTüm
Yazıları
Özgür KurşunTüm
Yazıları
burcuesmerTüm
Yazıları
Türker AdakaleTüm
Yazıları
Aydın ŞenerTüm
Yazıları
Sinan DoğanTüm
Yazıları
Özdem EkinciTüm
Yazıları
Erdim ERDURANTüm
Yazıları
Destina AkgünTüm
Yazıları