ÜRETEN ÇİFTÇİYE ‘ERKUNT FİNANS’ LI DESTEK

Toprakla Gelen 22 Mart 2019

Türkiye’nin yerli ve milli traktör markası Erkunt Traktör, kredi ve finans bulmakta sıkıntı yaşayan çiftçilerin traktör ihtiyacını dikkate alarak bir yıldır üzerinde çalıştığı ‘Erkunt Finans’ modelini hayata geçirdi.

İzmir’de biraraya geldiği basın buluşmasında sistemi anlatan Erkunt Traktör Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Erkunt Armağan, “Çiftçimiz sadece işletme giderlerine kaynak ayırıp, makine ve teçhizat yatırımı kararlarını öteledi. Hal böyle olunca mekanizasyon sektörü de tarımsal üretim sektöründen etkilendi ve neredeyse durma noktasına geldi. Bu durum üzerine bir yıldır çalıştığımız Erkunt Finans’ı hayata geçirme kararı aldık” diye konuştu. Armağan, bankalarla yaptıkları uzun görüşme ve müzakerelerin ardından piyasa faizlerinin en az yüzde 25- 30 daha uygun bir sistemi hayata geçirdiklerini ifade ederek, “Bu topraklar için üreten çiftçimiz, üreticimiz için bizde elimizi taşın altına koyduk. Türk çiftçisini, Ege çiftçisini, düşük faiz oranlı, yılda tek ödemeli ve 5 yıl vadeli traktör kredisi veren Erkunt Finans’a davet ediyorum” dedi. 

BİZDE ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYDUK

Zeynep Erkunt Armağan, bu sayede çiftçinin bağında, bahçesinde, serasında ve tarlasında yükünü hafifletecek, sorunsuz çalışacak, maliyetlerini ve çalışma saatlerini düşürecek en önemlisi de her zaman yanında olan, değer veren bir markanın güvenini hissedeceğini vurguladı. Armağan şöyle devam etti, “Göz önüne alınması gereken o kadar çok faktör vardır ki, tarımda tüm işler yolunda giderse mucize demektir. Doğru ürün seçilecek, her türlü iklim şartına hazırlıklı olunacak, pazarlama problemlerinin üstesinden gelinecek, tüm bu işleri yaparken de çıkabilecek herhangi bir ekonomik sıkıntıda ayakta durabilmek için doğru karar verilecek, doğru adım atılacak. Bu yıl çiftçimizin sıkıntıda olduğu bir yıl; gerek tabiat şartları, gerek ülkenin içinde bulunduğu iktisadi durum çiftçimizi üzdü, yavaşlattı, hatta duraklattı. Çiftçimiz sadece işletme giderlerine kaynak ayırıp, makine ve teçhizat yatırımı kararlarını öteledi. Erkunt Finans ile diğer kuruluşlardan kredi alma imkanı olmayan çiftçimize destek olmayı ve makine yatırımı yapması için ihtiyacı olan maddi imkanı sağlamayı hedefledik. Türkiye bir tarım ülkesi ve Ege en eski ve en önemli tarım bölgelerimizden biri. Ege’ye özel sunduğumuz her yeni modelimiz bu topraklarda sevildi ve değer gördü, Egeli çiftçimizin kredisi bizde sonsuz. Üstlendiğiniz uğraş kendi gücünüzden üstün bir gücün de varlığına ihtiyaç duyuyorsa, işinizi kolaylaştıracak, gücünüze güç katacak bir yol arkadaşına; traktöre ihtiyaç duyuyorsanız Erkunt yanı başınızda dedik; hep değerli çiftçimize, bugün de Erkunt Finans ile sözümüzün arkasında durduğumuzu bir kere daha gösteriyoruz.” (TOPRAKLA GELEN) 


Yazı hakkında yapılan yorumlar

avatar
  Subscribe  
Bildir

Haber Bülteni

Toprakla Gelen sitesinde paylaşılan son dakika haberleri ve özel röportajları anında posta kutunda görmek ister misin?


Sosyal Medyada Biz

Yazarlarımız

Nihat DELİBAŞITüm
Yazıları
Enver OlgunsoyTüm
Yazıları
burcuesmerTüm
Yazıları
Özgür KurşunTüm
Yazıları
Aydın ŞenerTüm
Yazıları
Türker AdakaleTüm
Yazıları
Özdem EkinciTüm
Yazıları
Sinan DoğanTüm
Yazıları
Destina AkgünTüm
Yazıları
Erdim ERDURANTüm
Yazıları