TÜRK TARIMININ YENİ NEFERLERİ MEZUN OLDU

Toprakla Gelen 05 Temmuz 2019

Ege Üniversitesi (EÜ) Ziraat Fakültesi 2018-2019 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, EÜ Prof. Dr. Yusuf Vardar MÖTBE Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Törene, Ege Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Canan Fisun Abay, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nedim Koşum, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Banu Yücel ile akademisyenler, mezun olan öğrenciler ve aileleri katıldı.

EÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Canan Fisun Abay, Ziraat Fakültesinin güçlü akademik kadrosu ile ülkemizin en önde gelen ziraat fakülteleri arasında yer aldığını vurguladı. Abay, “Ülkemizin sahip olduğu yüksek tarımsal potansiyelin teknolojik gelişmelerin ışığında en etkili biçimde kullanılabilmesi sizler sayesinde gerçekleşecektir” diye konuştu.

TÜRK TARIMINA HİZMET EDECEK YENİ BİR KAPI

Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nin 64 yıllık geçmişi ile Türkiye’nin ikinci, Ege Bölgesi’nin ilk Ziraat Fakültesi olduğunu belirten Dekan Prof. Dr. Nedim Koşum, “Bilim ve irfan yuvası olan fakültemizde; sizlerden gelen cevherleri işlemeye alıştık. Sizleri, bilgisizlik ve cehalet karşısında çok keskin bir kılıç, vatanını seven, Atatürk ve Cumhuriyet ilkelerine bağlı, yurtsever, çalışkan, donanımlı, Türk tarımına hizmete hazır birer Tarım Mühendisi, Ziraat Mühendisi olarak yetiştirmeye gayret ettik. Sizler de burada bugün bir kapıyı kapatmıyorsunuz, tam aksine Türk tarımına, bilimine, çiftçisine hizmet etmek adına yepyeni bir kapıyı aralıyorsunuz. Farkınız daim olsun, yolunuz açık olsun. Kapılarımızın size dört yıl boyunca olduğu gibi hep açık olacağını bilin” dedi.

HEDEFİMİZ TÜRK TARIMINI GELİŞTİRMEK

Ziraat Fakültesi dönem birincisi Cüneyt Tunçer ise Ege Üniversitesi’nden mezun olmanın haklı gururunu taşıdıklarını belirterek, “Genç Ziraat Mühendisleri ve Peyzaj Mimarları olarak tarımsal kalkınmanın öneminin farkındayız. Bu sebeple bizim asıl hedefimiz Türk tarımın geliştirmek ve dünya standartlarının üzerine çıkarmaktır. Arkadaşlarım ve benim tüm eğitim hayatımızı temsilen sizlerin karşısında konuşmaktan gurur duyuyorum. Üzerimizde emeği geçen hocalarımıza, üniversite çalışanlarına ve ailelerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Seremoninin ardından tüm öğrencilere diplomaları dağıtıldı ve geleneksel kep atma töreni büyük bir coşku ve mutlulukla gerçekleşti.


Yazı hakkında yapılan yorumlar

avatar
  Subscribe  
Bildir

Haber Bülteni

Toprakla Gelen sitesinde paylaşılan son dakika haberleri ve özel röportajları anında posta kutunda görmek ister misin?


Sosyal Medyada Biz

Yazarlarımız

Nihat DELİBAŞITüm
Yazıları
Enver OlgunsoyTüm
Yazıları
Özgür KurşunTüm
Yazıları
burcuesmerTüm
Yazıları
Türker AdakaleTüm
Yazıları
Aydın ŞenerTüm
Yazıları
Sinan DoğanTüm
Yazıları
Özdem EkinciTüm
Yazıları
Destina AkgünTüm
Yazıları
Erdim ERDURANTüm
Yazıları