TKDK’DAN KIRSAL KALKINMAYA 1. 5 MİLYAR LİRA HİBE DESTEĞİ

Toprakla Gelen 21 Şubat 2019

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun (TKDK) 16 Şubat 2019 tarihinde çağrı ilanına çıkan IPARD II Programı 5. Başvuru Çağrı kapsamında IPARD Programının uygulandığı 42 ilde toplam 1,5 milyar TL tutarında hibe desteği sağlanacağı açıklandı.

TKDK Koordinatörlüğünden yapılan açıklamaya göre, TKDK 5. Çağrı döneminde “Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar” ve “Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar” tedbirleri kapsamındaki başvuruları kabul edecek. “Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar” tedbirinde Süt, Kırmızı Et, Kanatlı Eti ve Yumurta üretimine yönelik projelere yüzde 40 -70 oranında hibe desteği verilecek. “Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar” tedbirinde ise Süt İşleme Tesisleri, Süt Toplama Merkezleri, Peynir Altı Suyu İşleme Tesisleri, Et Kesimhaneleri, Et İşleme ve Parçalama Tesisleri, Meyve-Sebze Soğuk Hava Depoları ve Paketleme Tesisleri, Su Ürünleri İşleme Tesisleri için hazırlanacak projelere yüzde 40 – 50 oranında destek sağlanacak.
Hazırlanan projeler TKDK İl Koordinatörlüklerine teslim edilecek. “Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar” tedbirinde başvurular 8 Nisan 2019 – 17 Mayıs 2019 tarihleri arasında yapılacak. “Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar” kapsamında yapılacak başvurular ise 8 Nisan 2019 – 24 Mayıs 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

BAŞVURU YAPILACAK İLLER

Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Ardahan, Aydın, Balıkesir, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Giresun, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Karaman, Kars, Kastamonu, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muş, Nevşehir, Ordu, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Tokat, Trabzon, Uşak, Van, Yozgat. (TOPRAKLA GELEN)


Yazı hakkında yapılan yorumlar

avatar
  Subscribe  
Bildir

Haber Bülteni

Toprakla Gelen sitesinde paylaşılan son dakika haberleri ve özel röportajları anında posta kutunda görmek ister misin?


Sosyal Medyada Biz

Yazarlarımız

Nihat DELİBAŞITüm
Yazıları
Enver OlgunsoyTüm
Yazıları
Özgür KurşunTüm
Yazıları
burcuesmerTüm
Yazıları
Türker AdakaleTüm
Yazıları
Aydın ŞenerTüm
Yazıları
Sinan DoğanTüm
Yazıları
Özdem EkinciTüm
Yazıları
Destina AkgünTüm
Yazıları
Erdim ERDURANTüm
Yazıları