TARİŞ’TEN BEKLENEN AÇIKLAMA GELDİ: 17 TL

Toprakla Gelen 21 Kasım 2018

 

İlgili Haber: TARİŞ ZEYTİNYAĞI FİYATINI AÇIKLAMALI

 

TOPRAKLA GELEN Yazarı Ziraat Yüksek Mühendisi Aydın Şener’in binlerce üreticinin sesi olarak geçtiğimiz günlerden linkini yukarıda gördüğünüz yazısında yaptığı çağrı yanıt buldu. Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği, beklenen hamleyi yaptı ve alım fiyatlarını açıkladı. Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği 2018-2019 kampanya dönemi alım kampanyasına sızma yağlarda kilogram fiyatını 17 TL olarak belirledi.

 

 

Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği Başkanı Hilmi Sürek, açıkladıkları fiyatın üreticiyi memnun edecek bir rakam olduğunu ifade ederken, ‘’Zeytinyağı Birliği, üreticisinin mağduriyetini önleyerek, yanında yer aldığını bir kez daha göstermiştir’’ dedi. Sürek, geçtiğimiz ay ön avans fiyatı ile başlayan alım kampanyasının ardından piyasa gelişmelerini titizlikle izlediklerine işaret ederek, şunları söyledi: “Geçtiğimiz yıl başarılı bir alım kampanyası yürüttük. Üretici ortaklarımızla omuz omuza 2017-2018 kampanya dönemini hem alımlar hem de satışlar açısından memnuniyet verici tamamladık. Bu yıl da bölge, ülke ve dünya üretimi ve fiyat oluşumları dikkate alınarak, titiz değerlendirmeler sonucunda sızma zeytinyağlarına 17 TL fiyat belirledik. Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği, 31 kooperatifi ve 28 bin ortağıyla bölgede güçlü yapıya sahiptir. En önemli gücünü üründen ve üretici ortağından almaktadır.  Tariş’in açıkladığı fiyat, sadece Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği ortaklarına değil, tüm üreticilere olumlu yansıması dileğindeyiz.’’

TEK BİR AMACIMIZ VAR

Sürek, başarılı alım kampanyasına paralel iç ve dış pazarlarda üreticisinin emeği ve alın terini en iyi şartlarda değerlendireceklerini anlattı. Piyasaların büyük bir dikkatle izleneceğini ifade eden Hilmi Sürek, ‘’Tek bir amacımız var. Dalgalı ve zaman zaman belirsiz olan zeytinyağı piyasasında üreticimizin ürününü en iyi şekilde değerlendirmek ve kazancını artırmaktır’’ diye konuştu. Sürek, 2018-2019 zeytinyağı alım kampanyasını Birlik imkanlarıyla yürütüleceğini de sözlerine ekledi.


Yazı hakkında yapılan yorumlar

avatar
  Subscribe  
Bildir

Haber Bülteni

Toprakla Gelen sitesinde paylaşılan son dakika haberleri ve özel röportajları anında posta kutunda görmek ister misin?


Sosyal Medyada Biz

Yazarlarımız

Nihat DELİBAŞITüm
Yazıları
Enver OlgunsoyTüm
Yazıları
burcuesmerTüm
Yazıları
Özgür KurşunTüm
Yazıları
Türker AdakaleTüm
Yazıları
Aydın ŞenerTüm
Yazıları
Sinan DoğanTüm
Yazıları
Özdem EkinciTüm
Yazıları
Destina AkgünTüm
Yazıları
Erdim ERDURANTüm
Yazıları