TARIMDA YENİ BİR BAŞARI HİKAYESİ İÇİN YOLA ÇIKTILAR

Toprakla Gelen 18 Mayıs 2019

Tarım alanında sağladığı finansal katkının yanı sıra sosyal sorumluluk vizyonu çerçevesinde sektöre katkı sunmak hedefi ile çalışan DenizBank, ilk elden sağlık, finans ve yetiştiricilik eğitim hizmeti veren mobil tırı ile Türkiye’yi dolaşmaya devam ediyor.

Mobil Tır, İstanbul ve Tekirdağ’ın ardından İzmir için yola çıktı. AXA Sigorta, İzmir Köy-Koop, İzmir Veteriner Hekimleri Odası ve Ziraat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi iş birliğiyle İzmir’in köylerine gidecek olan Mobil Tır, ‘Koop-tuk Geliyoruz’ etkinlikleri kapsamında yöre halkıyla kültür sanat paylaşımlarına da aracılık edecek. Bir ay sürecek yolculuk kapsamında, Buca’nın Kırıklar, Doğancılar, Karacaağaç, Belenbaşı, Kaynaklar köyleri ve Bergama, Kınık, Foça, Kemalpaşa, Bayındır, Tire, Ödemiş ve Kiraz ilçelerinde çiftçilere sağlık bilgilendirmesi hizmeti, yetiştiricilik ve finans eğitimleri verilecek.

Söz konusu buluşmalarda yöre halkına tarım sektöründe karşılaşabilecekleri hastalıklar ve korunma yöntemleri hakkında eğitimler verilecek. Eğitimlerin yanı sıra ‘Koop-tuk Geliyoruz’ etkinlikleri kapsamında çocuklarla boyama etkinlikleri ve DenizBank sponsorluğunda çekilen ‘Bizim Köyün Şarkısı’ filmi gösterimi de yapılacak.

DenizBank Batı Anadolu Bölge Müdürü Hasan Özer Orhan, tarım sektöründe yüzde 42 pazar payına sahip olan bir kurum olarak üreticilerimizi her alanda desteklemeye devam ettiklerini belirterek, “17 yıldır gönül verdiğimiz tarım sektöründe çiftçilerimizle aramızdaki ilişkiyi bankacı müşteri ilişkisinden öteye taşımayı amaçladık. Bu yolda sektörünün öncü kurumlarıyla güçlerimizi birleştirmek, tarımda daha hedef odaklı, nitelikli ve kapsamlı hizmet sunmak üzere bize önemli bir alan sağlıyor. Sağlık, yetiştiricilik ve finans alanında çiftçimizin gelişimine katkı sunarken, ‘Koop-tuk Geliyoruz’ etkinliklerimizde çocuklarımızın da yüzünü güldürecek olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

YENİ BİR HİKAYE BAŞLATIYORUZ

Köy Koop İzmir Başkanı Neptün Soyer, tüm dünyanın üzerinde durduğu tarım ve kooperatif örgütlenmesinin ülkemizde daha bilinçli yapılması adına her konuda olduğu gibi eğitim şart parolası ile hareket ettiklerini söyledi. Soyer, “Bu kapsamda, kooperatifçi gençlerimizin projesi olan ‘Koop-tuk Geliyoruz!’ ile Buca’dan hikâyemize başlıyoruz. Hem üreticiyi hem tüketiciyi korumak, bilinçlendirmek adına iyi tarım uygulamalarının bilinçli bir şekilde geliştirilmesi için yola çıkıyoruz.”

İzmir Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Gökhan Özdemir da proje ile üretimde gelişen teknolojik imkanlara ve yeniliklere maddi olarak ulaşamayan ama her şeye rağmen üretmeye kararlı köylülere destek için projede yer aldıklarını ifade etti. Ziraat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi 2. Başkanı Ela Dalçam ise “Toprak, bereketin başladığı yer. Mevsimlerin ritmiyle tohumu büyütüp besleyen, başaklandıran ve tekrar hayat veren toprak. Toprağı korumak insanı yaşatmaktır” dedi. (TOPRAKLA GELEN) 


1
Yazı hakkında yapılan yorumlar

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
trackback

[…] Odası İzmir Şubesi ve Denizbank işbirliğinde İzmir ilçe ve köylerinde gerçekleştirdikleri ‘Koop- tuk Geliyoruz’  etkinliklerine yeni bir halka eklemek istediklerini […]

Haber Bülteni

Toprakla Gelen sitesinde paylaşılan son dakika haberleri ve özel röportajları anında posta kutunda görmek ister misin?


Sosyal Medyada Biz

Yazarlarımız

Nihat DELİBAŞITüm
Yazıları
Enver OlgunsoyTüm
Yazıları
burcuesmerTüm
Yazıları
Özgür KurşunTüm
Yazıları
Türker AdakaleTüm
Yazıları
Aydın ŞenerTüm
Yazıları
Özdem EkinciTüm
Yazıları
Sinan DoğanTüm
Yazıları
Destina AkgünTüm
Yazıları
Erdim ERDURANTüm
Yazıları