TARIM KREDİ’DEN REKOR ÜRETİM VE SATIŞ

Toprakla Gelen 19 Aralık 2018

Tarım Kredi Yem A.Ş. Genel Müdürü Hasan Fehmi Kinay, 2018 yılı içerisinde yem üretim ve satışta 1 milyon ton sınırının aşılarak tarihi bir rekora imza atıldığını ifade etti.


Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri iştiraki olan Tarım Kredi Yem, bünyesindeki 10 fabrikası ile 2018 yılında ‘Karma Hayvan Yemi’ üretim ve satışını 1 milyon tonun üzerine çıkardı. Bu rakam şirket tarihinde ulaşılan en yüksek seviye olurken yeni yatırımlara hız verildi. Tarım Kredi Yem A.Ş. Genel Müdürü Hasan Fehmi Kinay, “2018 yılını, gerek fabrikalarımızda yaptığımız revizyonlar gerekse yeni fabrikalar için yaptığımız yatırımlar açısından verimli geçirdik. Gerçekleştirdiğimiz revizyon çalışmaları ile yem üretimimizi toplamda 1 milyon ton rakamının üzerine çıkardık” dedi.

YATIRIM VE İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARI 

Şanlıurfa’da yeni bir fabrikanın temelinin atıldığını ve makine alım sürecine başlandığını ifade eden Kinay, ”Yine Erzurum, Tire ve Ödemiş’te yapacağımız fabrikalar için arsa alımları tamamlandı. Aksaray ve Kırklareli’nde ise arsa alım işlemleri dev am ediyor. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) çiftçisinin ucuz ve kaliteli yem ile yem hammaddeleri ihtiyacının karşılanması hedefiyle, KKTC Toprak Ürünleri Kurumu (TÜK) ile Yem Satış Sözleşmesiyle bir ilke daha imza attık. Beylikova’da 40 bin metrekarelik alanda kurulu Süt Fabrikamızda üretim kapasitesi ve toplam kalite artışı amacıyla 4 milyon TL tutarında tevsii yatırımı gerçekleştiriyoruz. İhalesi tamamlanan yatırım neticesinde var olan 130 ton günlük süt işleme kapasitemizi 180 tona çıkararak bölgedeki hayvancılık yapan çiftçilerimizin ürünlerini daha fazla değerlendirme imkanı bulacağız” dedi. Kınay ayrıca devam eden AR-GE ve eğitim çalışmaları ile devam eden yatırımların tamamlanması ile birlikte hem kapasite hem de kalite anlamında daha güçlü bir şirket olmayı hedeflediklerini dile getirdi. (İHA)


Yazı hakkında yapılan yorumlar

avatar
  Subscribe  
Bildir

Haber Bülteni

Toprakla Gelen sitesinde paylaşılan son dakika haberleri ve özel röportajları anında posta kutunda görmek ister misin?


Sosyal Medyada Biz

Yazarlarımız

Nihat DELİBAŞITüm
Yazıları
Enver OlgunsoyTüm
Yazıları
Özgür KurşunTüm
Yazıları
burcuesmerTüm
Yazıları
Türker AdakaleTüm
Yazıları
Aydın ŞenerTüm
Yazıları
Sinan DoğanTüm
Yazıları
Özdem EkinciTüm
Yazıları
Erdim ERDURANTüm
Yazıları
Destina AkgünTüm
Yazıları