TARIM FUARINA REKOR ZİYARETÇİ

Toprakla Gelen 13 Şubat 2019

Organizasyonunu Orion Fuarcılık’ın üstlendiği, Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ilk dört büyük tarım fuarından biri olan 14. Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı 7 – 10 Şubat tarihleri arasında 854 firma katılımı ile 70 ülkeden 300 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırlayarak rekor kırdı.

Açılışına Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin yanı sıra Arjantin, Arnavutluk, Azerbaycan, Bulgaristan, Gürcistan, Kırgızistan, KKTC, Makedonya, Moldova, Romanya, Sırbistan, Slovenya ve Somali tarım bakanları, bakanlık üst düzey yetkilileri ve BM Gıda ve Tarım Örgütü Orta Asya Koordinatörünün katıldığı fuarda Uluslararası Tarım Bakanları Zirvesi gerçekleştirildi. Orion Fuarcılık’tan yapılan açıklamada ikili iş görüşmelerinin yoğunluğuna dikkat çekildi. 2 binden fazla yerli ve yabancı iş insanı arasında yapılan ikili görüşmeler kapsamında 600 milyon doları aşan bir iş hacmi oluşturulduğu kaydedildi.  Yine  Ticaret Bakanlığı koordinasyonu ile Ege İhracatçı Birlikleri tarafından gerçekleştirilen ikili görüşmelerde 10 yabancı firma ve Türk firmaları arasında işbirliği sağlandığı belirtildi.

RAKAMLARLA TARIM FUARI 

Orion Fuarcılık ev sahipliğinde ve Türkiye’nin en modern ve en büyük fuar alanında düzenlenen,  3 holde; tarım makineleri, sera ve ekipmanları, tohum, fide – fidan, gübre, ilaç sanayi, sulama ve plastik sektörü, ambalaj, tarımsal enerji, hayvancılık, hayvancılık ekipmanları, süt ve et ürünleri, arıcılık sektörü, traktör,  veterinerlik hizmetleri ile dünya devi kuruluşların yer aldığı Agroexpo, 2019 yılında 7 bin 824 yabancı ziyaretçi, toplamda ise 337 bin 246 ziyaretçiyi ağırlayarak rekor kırdı.  (TOPRAKLA GELEN)


Yazı hakkında yapılan yorumlar

avatar
  Subscribe  
Bildir

Haber Bülteni

Toprakla Gelen sitesinde paylaşılan son dakika haberleri ve özel röportajları anında posta kutunda görmek ister misin?


Sosyal Medyada Biz

Yazarlarımız

Nihat DELİBAŞITüm
Yazıları
Enver OlgunsoyTüm
Yazıları
burcuesmerTüm
Yazıları
Özgür KurşunTüm
Yazıları
Türker AdakaleTüm
Yazıları
Aydın ŞenerTüm
Yazıları
Özdem EkinciTüm
Yazıları
Sinan DoğanTüm
Yazıları
Destina AkgünTüm
Yazıları
Erdim ERDURANTüm
Yazıları