TARIM EĞİTİM GİBİDİR, ATILACAK YANLIŞ ADIMI DÜZELTMEK YILLAR ALABİLİR

Toprakla Gelen 01 Mayıs 2019

İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli’den tarımda uzun soluklu uygulama çağrısı geldi. Doğru adımlar atıp, doğru politikalar geliştirildiği takdirde tarımın gelecekte küresel piyasalardaki en rekabetçi sektörlerimiz arasında yer alacağını kaydeden Kestelli, tarımda en doğruyu ve herkes açısından ortak doğruyu bulabilmek adına ince eleyip sık dokumanın önemine vurgu yaptı. Kestelli,  “Tarım eğitim gibidir. Atılacak yanlış bir adımı düzeltmek yıllar alabilir. Doğruyu bulabilmek adına ice eleyip sık dokumalıyız” dedi.

Duyurusunda erteleme yapılan ve ana ilkesi ‘herkesin sağlıklı beslenmesini makul fiyatlar ve hakkaniyetli bir değer zinciriyle sağlayarak ülkemizin uluslararası alanda rekabetçi bir güç olmasını merkeze almak’ olan tarımda milli birlik projesini A’dan Z’ye anlatmak için Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin önümüzdeki günlerde tarım şurası düzenleneceği bilgisini paylaştığını belirterek, “Şurada tüm paydaşların görüşlerini ortaya koyması ve ortak akılla projenin şekillenmesi büyük önem taşıyor” dedi.

GELECEĞİ İNŞA ETMEK İÇİN UMUTLUYUZ

128 yıldır ülkemiz tarım ve ticaret sektörüne hizmet eden İzmir Ticaret Borsası’nın sözkonusu şurada tarım sektörüne ilişkin görüş ve önerilerini paylaşmayı arzu ettiğini kaydeden Kestelli, “Bunun için borsadaki çalışma arkadaşlarımızla birlikte bir çalışma yürütüyoruz. Şunu çok iyi biliyoruz. Tarım, eğitim gibidir. Atılacak yanlış bir adımı düzeltmek yıllar alabilir. Bu nedenle en doğruyu ve herkes açısından ortak doğruyu bulabilmek adına ince eleyip sık dokumalıyız ve bunu da hepbirlikte yapmalıyız. Umutluyuz, geleceği hepbirlikte inşa edeceğiz. Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıldönümü 2023’te tarım ve tarıma dayalı sanayi ihracatında 100 milyar dolar gibi iddialı bir hedefe ulaşmak için gayretle çalışacağız”diye konuştu.

 


Yazı hakkında yapılan yorumlar

avatar
  Subscribe  
Bildir

Haber Bülteni

Toprakla Gelen sitesinde paylaşılan son dakika haberleri ve özel röportajları anında posta kutunda görmek ister misin?


Sosyal Medyada Biz

Yazarlarımız

Nihat DELİBAŞITüm
Yazıları
Enver OlgunsoyTüm
Yazıları
burcuesmerTüm
Yazıları
Özgür KurşunTüm
Yazıları
Türker AdakaleTüm
Yazıları
Aydın ŞenerTüm
Yazıları
Sinan DoğanTüm
Yazıları
Özdem EkinciTüm
Yazıları
Destina AkgünTüm
Yazıları
Erdim ERDURANTüm
Yazıları