SU ÜRÜNLERİ YENİ MEZUNLARINI VERDİ

Toprakla Gelen 11 Temmuz 2019

Ege Üniversitesi (EÜ) Su Ürünleri Fakültesi 2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni gerçekleştirildi. EÜ Su Ürünleri Fakültesi 33’üncü dönem mezunları EÜ Su Ürünleri Fakültesi Binbir Gıda Konferans Salonu’nda düzenlenen törenle sektöre uğurlandı. Törene, Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Uğur Sunlu, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Halil Şen ve Doç. Dr. Tolga Dinçer, Ziraat Mühendisleri Odası İzmir Şube Başkanı Kurtuluş Bingöl, Ziraat Mühendisleri Odası İzmir Şube Yönetim Kurulu Üyesi Yıldız Demirel, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Uğur Sunlu, 1982′ de kurulan fakültenin Türkiye’nin kurulan ilk dört yüksekokulundan bir tanesi olduğunu belirterek, “1992 yılında ise Su Ürünleri Fakültesi’ne dönüştürülmüştür. Fakültemiz; eğitim, öğretim, araştırma faaliyetlerine devam eden Türkiye’nin en büyük ve en gelişmiş Su Ürünleri Fakültesi’dir. Eğitim hayatımızı çok geniş olanaklarla devam ettiriyoruz. Öğrencilerimizin uluslararası rekabette geri kalmamaları için her koşulda ve şartta ‘öğrenci odaklı eğitime’ devam ediyoruz. Son yıllarda Türkiye’de su ürünleri fakülteleri sayısı artıp gelişim göstermeye başlasalar da EÜ Su Ürünleri Fakültesi olarak hala bir numaradayız” diye konuştu.

ÜRETİM VE İSTİHDAM ARTACAK

Akuakültürün 300 bin tonları geçen rakamıyla gelecek yıllar için ümit vadeden bir sektör olduğunu ifade eden Sunlu, “Önümüzdeki dört yıllık zamanda su ürünleri üretiminin 300 bin ton civarında olan akuakültür üretiminin 600 bin tona yükseltilmesi hedefi var. Bu durum sektörümüz açısından yakın gelecek için son derece iyi bir gelişme olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü ne kadar fazla üretim demek o kadar fazla istihdam, o kadar fazla emek gücü ve dolayısıyla da gelir düzeyimizin o ölçüde artması demektir. Tüm bu gelişmeler ışığında su ürünleri sektörünün önümüzdeki senelerde ülke açısından lokomotif olacağı sonucu ortaya çıkmaktadır” dedi.

Konuşmaların ardından tüm öğrencilere diplomaları fakülte öğretim elemanları tarafından takdim edildi. 33. Dönem Su Ürünleri Fakültesi birincisi İhsan Biçerli, ikincisi Yarkın Demirkesen üçüncüsü ise Burhan Çaylı oldu. Şarkılar eşliğinde gerçekleşen kep atma töreninin ardından mezuniyet töreni sona erdi. (TOPRAKLA GELEN)


Yazı hakkında yapılan yorumlar

avatar
  Subscribe  
Bildir

Haber Bülteni

Toprakla Gelen sitesinde paylaşılan son dakika haberleri ve özel röportajları anında posta kutunda görmek ister misin?


Sosyal Medyada Biz

Yazarlarımız

Nihat DELİBAŞITüm
Yazıları
Enver OlgunsoyTüm
Yazıları
burcuesmerTüm
Yazıları
Özgür KurşunTüm
Yazıları
Türker AdakaleTüm
Yazıları
Aydın ŞenerTüm
Yazıları
Özdem EkinciTüm
Yazıları
Sinan DoğanTüm
Yazıları
Destina AkgünTüm
Yazıları
Erdim ERDURANTüm
Yazıları