SONSUZA DEK BARIŞ ANISINA ZEYTİN ORMANI

Toprakla Gelen 25 Kasım 2018

Seferihisar Belediyesi, geçtiğimiz yaz Yunanistan’daki yangında hayatını kaybedenler anısına hatıra ormanı oluşturdu.

23 Temmuz 2018 tarihinde Yunanistan Mati Attiki’de çıkan yangında hayatını kaybeden 100 kişi anısına ağaç dikildi. Düzenlenen törene Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Yunanistan İzmir Başkonsolosu Argyro Paoulia ve çok sayıda vatandaş katıldı. Seferihisar Belediyesi tarafından oluşturulan alana 100 adet zeytin ağacı dikildi.

SONSUZA DEK BARIŞ

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer; yangında hayatını kaybeden 100 kişi anısına birer zeytin ağacı dikmeye karar verdiklerini belirterek, “Zeytin ağacı görkemli, ölümsüzdür bir ağaçtır. Dilerim ki burası herkesin ziyaret ettiği bir ormana dönüşür. Acıyı, kederi, dostluğu paylaştığımız iki kardeş halkın da birlikteliği sonsuza dek, barış içerisinde sürer” dedi.

ANLAMLI DOSTLUK MESAJI

Yunanistan İzmir Başkonsolosu Argyro Paoulia ise bu, önemli, anlamlı ve simgesel adımın kendisin çok duygulandırdığını belirterek, “Tanrının insana verdiği en değerli nimeti olan ‘hayat’ını kaybeden her bir kişi için bir fidan. Yunan halkına desteklerini ifade etmek için İzmir Yunanistan Başkonsolosluğu’nun binası önünde, yüzlerce Türk vatandaşı bir araya geldi. Bu zor zamanlarımızda İzmir’den, Seferihisar’dan, Ayvalık’tan, Bodrum’dan, Fethiye’den, Marmaris’ten, Antalya’dan Türk vatandaşları yanımızda oldukları için mutluyum ve duygulandım. Bugünkü adım gibi, verdikleri desteğin ruhumuzda her zaman izleri kalacaktır. Her şeyden önce, bu girişim,  iki komşu halkın bir arada barışçıl yaşam isteği  ve dostluk mesajıdır. Yunan halkı adına, sizlere çok teşekkür ediyorum” dedi.


Yazı hakkında yapılan yorumlar

avatar
  Subscribe  
Bildir

Haber Bülteni

Toprakla Gelen sitesinde paylaşılan son dakika haberleri ve özel röportajları anında posta kutunda görmek ister misin?


Sosyal Medyada Biz

Yazarlarımız

Nihat DELİBAŞITüm
Yazıları
Enver OlgunsoyTüm
Yazıları
burcuesmerTüm
Yazıları
Özgür KurşunTüm
Yazıları
Türker AdakaleTüm
Yazıları
Aydın ŞenerTüm
Yazıları
Sinan DoğanTüm
Yazıları
Özdem EkinciTüm
Yazıları
Destina AkgünTüm
Yazıları
Erdim ERDURANTüm
Yazıları