ŞİDDETLİ YAĞIŞ, EKİLİ ARAZİLERE ZARAR VERDİ

Toprakla Gelen 17 Aralık 2018

Aydın’ın Söke ilçesine bağlı Kisir Mahallesi’nde aşırı yağışlar nedeniyle Kisir Çayı taştı. İki farklı noktadan yayılan dere suları etrafında bulunan ekili arazilere zarar verdi. Yem bitkisi ekili olduğu öğrenilen 60 dönüm civarında arazinin zarar gördüğü öğrenildi.

Kisir Mahallesi’nde aşırı yağışlardan dolayı meydana gelen taşkın zararının tespiti için Söke İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Söke Ziraat Odası heyeti incelemelerde bulundu. İnceleme heyetinde Söke İlçe Tarım ve Orman Müdürü Zeki Berhuni, Söke Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kocabaş da bulunurken, meydana gelen taşkın ile ilgili Kisir Muhtarı Baki Suna’dan bilgi aldılar.
Mahalle sakinleri Kisir Çayı’nda yapılan ıslah ve çevresinde örme taş çalışmasının tamamlanması gerektiğini söylediler. Söke İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile hasarı yerinde tespit etmek üzere incelemelerde bulunduklarını ifade eden Söke Ziraat Odası Başkanı Kemal Kocabaş; “Bölgedeki vatandaşlarımızı dinledik. Ekili arazileri zarar gören üreticilerimize geçmiş olsun dileklerimizi ilettik” dedi.


Yazı hakkında yapılan yorumlar

avatar
  Subscribe  
Bildir

Haber Bülteni

Toprakla Gelen sitesinde paylaşılan son dakika haberleri ve özel röportajları anında posta kutunda görmek ister misin?


Sosyal Medyada Biz

Yazarlarımız

Nihat DELİBAŞITüm
Yazıları
Enver OlgunsoyTüm
Yazıları
Özgür KurşunTüm
Yazıları
burcuesmerTüm
Yazıları
Türker AdakaleTüm
Yazıları
Aydın ŞenerTüm
Yazıları
Sinan DoğanTüm
Yazıları
Özdem EkinciTüm
Yazıları
Erdim ERDURANTüm
Yazıları
Destina AkgünTüm
Yazıları