PAMUK DIŞINDA SIKINTIYA NEDEN OLMADI

Toprakla Gelen 01 Ekim 2018

Ege ve Marmara’da etkili olması beklenen  Zorba Kasırgası’nın etkisini yitirerek, yağmura dönüşmesi en çok üreticiyi sevindirdi. Yağmur pamukta kalite kaybı dışında gözlenen bir zararı olmazken, zeytin ve narenciye üreticileri ise kurak geçen yazın ardından yağışların olumlu olduğunu belirterek, “Üreticinin beklediği ve dilediği yağmurlardı” yorumunda bulundu.

KALİTE KAYBI VAR

Söke Ziraat Odası BaşkanıKemal Kocabaş: “Söke’de dün akşam saatlerinde başlayan yağmur halen devam ediyor. Tesellimiz fırtına olmaması. Yağmurlar henüz hasadın devam ettiği pamukta kalite kaybına neden olacak. Ürün kaybı olmaması tek tesellimiz. Ancak, kalite kaybı beraberinde fiyat düşüşünü getirecek ki bu da zor şartlarda üretim yapan pamukçu için olumsuz bir gelişme. ”

SIKINTI YOK

Fethiye Ziraat Odası Genel Sekreteri Ahmet Çalışkan: “Fethiye, hafta sonunu kanin geçirdi. Akşam itibariyle başlayan yağışlarla ilgili üreticilerimizden bize yansıyan olumsuz bir durum sözkonusu değil.”

BEREKETİYLE GELDİ

Kemalpaşa Ziraat Odası Başkanı Bülent Oray: “Toprağın bu yağmura ihtiyacı vardı. Nar ve mandalina tarımı ile uğraşan bölgelerde belki bir miktar sıkıntı yaratmış olabilir.Şu an bölgemizde hasadı gerçekleşecek tarımsal emtia zeytin ve bu yağmurların zeytine zararı değil, aksine yararı var.”


Yazı hakkında yapılan yorumlar

avatar
  Subscribe  
Bildir

Haber Bülteni

Toprakla Gelen sitesinde paylaşılan son dakika haberleri ve özel röportajları anında posta kutunda görmek ister misin?


Sosyal Medyada Biz

Yazarlarımız

Nihat DELİBAŞITüm
Yazıları
Enver OlgunsoyTüm
Yazıları
Özgür KurşunTüm
Yazıları
burcuesmerTüm
Yazıları
Türker AdakaleTüm
Yazıları
Aydın ŞenerTüm
Yazıları
Sinan DoğanTüm
Yazıları
Özdem EkinciTüm
Yazıları
Erdim ERDURANTüm
Yazıları
Destina AkgünTüm
Yazıları