MENEMEN’İN ORGANİK KÖY PAZARI AÇILDI

Toprakla Gelen 16 Haziran 2019

Menemen Belediyesi ve Göktepe Mahallesi Muhtarlığı ortaklığı ile hayata geçirilen “Göktepe Organik Köy Pazarı” açıldı. Menemen’de ilk defa açılan organik pazar ile köylüler kendi ürettikleri malları, alışveriş için gelen Menemenliler, İzmirliler ve diğer alıcılar ile buluşturacak.

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, köylüyü kalkındırma sözünü tutmak adına ilk adımı Göktepe Köyünde attıklarını belirterek, “Menemen’de ilk ‘Organik Köy Pazarı’nın açılışını gerçekleştirdik. Bereketli topraklarımız tekrar canlanacak ve köylümüz ürettiklerini tüketici ile hiçbir aracı olmaksızın direkt buluşturacak. Menemen’de köylümüz toprağı kazacak, Menemen kazanacak” dedi.

Proje kapsamında Menemen’de Türkeli tarafında 163 dönümlük bir arazide belediye bünyesinde üretime başladıkları bilgisini veren Aksoy, “Bu üretimi Menemen köylüsü ile birlikte gerçekleştiriyoruz. Böylece istihdam da sağlamış oluyoruz. Bu çalışma ile birlikte Menemen’in ürünü belediyenin desteğiyle değil, direkt belediyenin kendisi tarafından üretilecek Başka bir lokasyonda 150 dönüm bir arazide daha çalışmalara en kısa zamanda başlayacacağız. Temmuz ayı itibariyle Menemen merkezde yer alan Merdivenli Pazar Yeri’nin Köylü Pazarı olarak faaliyete başlayacak” diye konuştu. (TOPRAKLA GELEN)


Yazı hakkında yapılan yorumlar

avatar
  Subscribe  
Bildir

Haber Bülteni

Toprakla Gelen sitesinde paylaşılan son dakika haberleri ve özel röportajları anında posta kutunda görmek ister misin?


Sosyal Medyada Biz

Yazarlarımız

Nihat DELİBAŞITüm
Yazıları
Enver OlgunsoyTüm
Yazıları
burcuesmerTüm
Yazıları
Özgür KurşunTüm
Yazıları
Türker AdakaleTüm
Yazıları
Aydın ŞenerTüm
Yazıları
Sinan DoğanTüm
Yazıları
Özdem EkinciTüm
Yazıları
Destina AkgünTüm
Yazıları
Erdim ERDURANTüm
Yazıları