MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN SELENDİ’YE YATIRIM

Toprakla Gelen 28 Aralık 2018

Kırsal kalkınmanın sağlanması ve üreticilerin gelirlerinin artması için çalışmalarını aralıksız sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, geride kalan hizmet döneminde Selendi ilçesine 3 milyon liralık kırsal yatırım yaptı.


Toprağı berekete dönüştüren çiftçiye her zaman destek veren Manisa Büyükşehir Belediyesi kırsal kalkınmanın sağlanması ve üreticilerin gelirlerinin artması amacıyla il genelindeki çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda geride kalan hizmet döneminde Selendi ilçesinde sera desteği, ana arı, zeytin fidanı, badem ve ceviz fidanı dağıtımı, hayvan içme suyu göleti, tarımsal sulama sondajları, küçük ölçekli göletler ve damlama sulama projelerini hayata geçiren Manisa Büyükşehir Belediyesi bu çalışmalara 3 milyon liralık yatırım yaptı.


Manisa’daki çiftçilerin gelir seviyelerini arttırmak amacıyla sürekli projeler ürettiklerini belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak öncelikli hedefimiz, kırsal alandan şehir merkezine göçü engellemektir. İlk hedefimiz de çiftçilerin gelirlerinin yükseltilmesidir. Selendi ilçemizde de hayvan sulama göletlerini, tarımsal sulama sondajlarını, küçük ölçekli göletleri ve damlama sulama projelerini hayata geçirdik. Ana arı, zeytin fidanı, badem ve ceviz fidanı dağıtımı yapıldı. Selendi ilçemize geride kalan hizmet döneminde 3 milyon liralık kırsal yatırım yaptık. Her zaman da üreticilerimizin yanında olacağız” dedi. (İHA)


Yazı hakkında yapılan yorumlar

avatar
  Subscribe  
Bildir

Haber Bülteni

Toprakla Gelen sitesinde paylaşılan son dakika haberleri ve özel röportajları anında posta kutunda görmek ister misin?


Sosyal Medyada Biz

Yazarlarımız

Nihat DELİBAŞITüm
Yazıları
Enver OlgunsoyTüm
Yazıları
Özgür KurşunTüm
Yazıları
burcuesmerTüm
Yazıları
Türker AdakaleTüm
Yazıları
Aydın ŞenerTüm
Yazıları
Sinan DoğanTüm
Yazıları
Özdem EkinciTüm
Yazıları
Erdim ERDURANTüm
Yazıları
Destina AkgünTüm
Yazıları