MANDALİN ŞENLİĞİ KUTLANDI

Toprakla Gelen 19 Kasım 2018

Seferihisar Belediyesi tarafından 19.kez düzenlenen Mandalina Şenliği, kutlandı.  Çocuk Belediyesi çocuklarının mandalina bahçesinde yaptıkları hasatla başlayan şenlik, Kapalı Pazaryerindeki programla devam etti. Şenliğin açılış konuşmasını yapan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer; İlçenin Turuncu Bayram yaşadığını belirterek, “Uzun zamandır mandalina ve toprak için beklediğimiz yağmur bugün tam şenlik gününde geldi. Şenlik günü işlerimizi biraz zorlaştırsa da toprak bereketle buluştu ve bizleri mutlu etti. Yağan aşırı yağmura rağmen, buraya gelen binlerce mandalina gönüllüsüne çok teşekkür ediyorum” dedi.

Soyer, tarıma ve tarım ürünlerine sahip çıkmak şiarıyla yola çıktıkları yolda tek dertlerinin üreten insanların emeğinin karşılığını alması ve ürettiğiyle hayatını sürdürmesi olduğunu söyledi. Soyer, “Yani derdimiz küçük üreticiyi yaşatmayı başarmak. Onun için çalışmaya devam edeceğiz” dedi. 

MANDALİN KRALI VE KRALİÇESİ

Mandalina Şenliği kapsamında birbirinden ilginç yarışmalar yapıldı. Yine her yıl olduğu gibi büyük bir heyecana sahne olan Kral-Kraliçe yarışmasında 10 genç kız ve erkek 2018 yılı Mandalina Kral ve Kraliçesi olmak için yarıştı. Yarışmanın sonunda 3 numara ile yarışan Hatice Ercivanlı Mandalina Kraliçesi, 1 numara ile yarışan Furkan Oymaağaçlıoğlu Mandalina Kralı seçildi. Şenlik kapsamında yapılan diğer yarışmalarda ise ödüller Çocuk Belediyesi’ndeki çocuklar tarafından dağıtıldı. Büyük bir coşkunun yaşandığı festivalde ayrıca Tepecik Senfoni Orkestrası da bir konser verdi. 


Yazı hakkında yapılan yorumlar

avatar
  Subscribe  
Bildir

Haber Bülteni

Toprakla Gelen sitesinde paylaşılan son dakika haberleri ve özel röportajları anında posta kutunda görmek ister misin?


Sosyal Medyada Biz

Yazarlarımız

Nihat DELİBAŞITüm
Yazıları
Enver OlgunsoyTüm
Yazıları
burcuesmerTüm
Yazıları
Özgür KurşunTüm
Yazıları
Türker AdakaleTüm
Yazıları
Aydın ŞenerTüm
Yazıları
Sinan DoğanTüm
Yazıları
Özdem EkinciTüm
Yazıları
Destina AkgünTüm
Yazıları
Erdim ERDURANTüm
Yazıları