BALIK AVI TUTKUNLARI ALİAĞA’DA ŞENLİKTE BULUŞTU

Toprakla Gelen 23 Aralık 2018

Türkiye’nin dört bir yanından gelen balık avı tutkunları Aliağa’nın mavi bayraklı plajı Ağapark’ta düzenlenen “3. Aliağa At Çek Balık Avı Festivali”nde yarıştı.

Aliağa Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen yarışmaya bin 500 kişinin müracaat etti, festivalde kurallar gereği 200 kişi yarıştı. Çanakkale, Antalya, Manisa, Trabzon, Muğla, İstanbul, Denizli gibi Türkiye’nin birçok şehrinden gelen yarışmacılar oltalarını denize atarak hem keyifli bir hafta sonu geçirdi hem de tatlı bir rekabet yaşadı. Amatör olta balıkçılığının tanıtılması ve amatörlük ruhunun geliştirilmesi amacı ile düzenlenen organizasyonda yarış akşam saat 16.00’da başladı ve sabah 09.00’a kadar devam etti. Tutulan balıkların gramajı üzerinden yapılan puanlama ile sıralamanın belirlendiği yarışmada yakaladığı balığı tekrar denizle buluşturana ekstra puan verildi. Bu sayede amatör balıkçılığın gelecek nesillere de ulaştırılması hedeflendi. Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelerek birbirlerini tanıma fırsatı bulan amatör balıkçılara akşam yemeği olarak kuru fasulye, pilav ve turşu ikramı yapıldı. Yarışmacılara gece yarısı çorbası ve sabah kahvaltısı da ikram edilirken, katılımcıların etkinlik boyunca çay ve su ihtiyaçları da karşılandı.


Sabah 09.00’a kadar süren heyecan sonunda kazanan yarışmacılar için ödül töreni düzenlendi. Yarışmaya Aliağa’dan katılan Ömer Aşçı birinci, Karşıyaka’dan katılan Onur Genç ikinci olurken Aliağalı Hüseyin Kuran ve Menderes’ten katılan Nazif Kasap üçüncülüğü paylaştı. Dereceye giren yarışmacılar ödüllerini Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ın elinden aldı. (İHA)


Yazı hakkında yapılan yorumlar

avatar
  Subscribe  
Bildir

Haber Bülteni

Toprakla Gelen sitesinde paylaşılan son dakika haberleri ve özel röportajları anında posta kutunda görmek ister misin?


Sosyal Medyada Biz

Yazarlarımız

Nihat DELİBAŞITüm
Yazıları
Enver OlgunsoyTüm
Yazıları
Özgür KurşunTüm
Yazıları
burcuesmerTüm
Yazıları
Türker AdakaleTüm
Yazıları
Aydın ŞenerTüm
Yazıları
Sinan DoğanTüm
Yazıları
Özdem EkinciTüm
Yazıları
Erdim ERDURANTüm
Yazıları
Destina AkgünTüm
Yazıları