KÜTAHYA’DA TARIM ARAZİLERİNİN SULAMA PROBLEMİNE NEŞTER VURULDU

Toprakla Gelen 12 Şubat 2019

Kütahya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nce Gediz ilçesinde Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında Bireysel Sulama Makine ve Ekipmanların Hibe Desteklemeleri ile ilgili üreticilerin katılımıyla bilgilendirme toplantısı düzenlendi.


Yoğun katılımın olduğu Muhipler mahallesindeki toplantıya İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Kurt, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Cihan Ulusoy, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Ahmet Gökkaya, Belediye Meclisi üyesi Şerif Ahmet Demir, Muhipler muhtarı Murat Dönmez ve üreticiler katıldı.

ÇALIŞMALAR DEVAM EDECEK

Yapımı tamamlanan Beşkarış, Murathanlar ve Kureyşler barajlarının tarımsal faaliyetlere katkı vermeye başlamasıyla Kütahya’da 80 bin hektar olan sulanabilir tarım arazisinin 100 bin hektar seviyelerine çıkacağını belirten İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Kurt; Gelecekte yapılacak olan tarımsal yatırımları 100 bin hektar sulanabilen tarım arazisine göre planlamaları gerektiğini söyledi.
Kurt, “Sulanabilir tarım alanlarının artacağı düşünüldüğünde yüzde 50 hibe destekli Kırsal Kalkınma Yatırımları Bireysel Sulama ve Makine Ekipman Sistemleri desteği üreticilerimiz için bulunmaz bir nimettir. Tüketilebilen su kaynaklarının büyük bir kısmı tarımsal sulamada kullanılmaktadır. Uygun sulama sistemlerinin kullanılmasıyla su tüketimi en aza indirgenerek, hem çiftçinin hem de ülkemizin kazançlı çıkabilmesi adına yatırımcıların desteklerden maksimum düzeyde faydalanabilmeleri için gerekli çalışmalar yapılacaktır” dedi. (İHA)


Yazı hakkında yapılan yorumlar

avatar
  Subscribe  
Bildir

Haber Bülteni

Toprakla Gelen sitesinde paylaşılan son dakika haberleri ve özel röportajları anında posta kutunda görmek ister misin?


Sosyal Medyada Biz

Yazarlarımız

Nihat DELİBAŞITüm
Yazıları
Enver OlgunsoyTüm
Yazıları
burcuesmerTüm
Yazıları
Özgür KurşunTüm
Yazıları
Aydın ŞenerTüm
Yazıları
Türker AdakaleTüm
Yazıları
Özdem EkinciTüm
Yazıları
Sinan DoğanTüm
Yazıları
Destina AkgünTüm
Yazıları
Erdim ERDURANTüm
Yazıları