KULA GIDA KOMBİNALARI A.Ş. KONKORDATO İLAN ETTİ

Toprakla Gelen 20 Haziran 2019

Balıkesir Sanayi Odası eski Başkanı Ahmet Kula’nın yönetim kurulu başkanlığını yürüttüğü Kula Gıda Kombinaları A.Ş. konkordato ilan etti. Sözkonusu karar Balıkesir 1. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin 2019/ 250 sayılı kararı uyarınca alındı. Talebi görüşen ve yerinde bulan mahkeme 10 Haziran 2019 tarihinden geçerli olmak üzere 3 ay süre ile geçici konkordato ilanına hükmetti.

Çatısı altında Nazar Un, Kula Yem ve Kula Kuluçka bulanan Kula Gıda Kombinaları A.Ş. ile ilgil mahkemenin kararı şöyle:

T.C. 
BALIKESİR 
1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ
(ASLİYE TİCARET MAHKEMESİ SIFATIYLA)

İ L A N

ESAS NO : 2019/250
Davacı KULA GIDA KOMBİNALARI ANONİM ŞİRKETİ vekili tarafından açılan ve mahkememizde görülmekte olan Konkordato (Adi Konkordatodan Kaynaklanan (İİK 285 İla 308/h)) davası nedeniyle;
Yeni İzmir Yolu 7.km. Altıeylül/BALIKESİR adresinde faaliyet gösteren Davacı KULA GIDA KOMBİNALARI ANONİM ŞİRKETİ vekili tarafından Konkordato (Adi Konkordatodan Kaynaklanan (İİK 285 İla 308/h)) davacı açılmış olup mahkememizce 11/06/2019 tarihli ara karar ile davacı şirket hakkında 10/06/2019 tarihinden başlamak üzere 3 AY SÜRE ile Geçici Mühlet Kararı ve İhtiyati Tedbir Kararı verilerek, geçici mühlet kararına karşı alacaklıların, ilandan itibaren 7 günlük kesin süre içinde dilekçe ile itiraz ederek konkordato mühleti verilmesini gerektiren bir hal bulunmadığını delilleri ile birlikte ileri sürebilecekleri ve bu çerçevede mahkemeden konkordato talebinin reddini isteyebilecekleri, ön inceleme duruşmasının 09/09/2019 günü saat 09:00’a bırakıldığı ihtaren ilan olunur. (TOPRAKLA GELEN)


Yazı hakkında yapılan yorumlar

avatar
  Subscribe  
Bildir

Haber Bülteni

Toprakla Gelen sitesinde paylaşılan son dakika haberleri ve özel röportajları anında posta kutunda görmek ister misin?


Sosyal Medyada Biz

Yazarlarımız

Nihat DELİBAŞITüm
Yazıları
Enver OlgunsoyTüm
Yazıları
burcuesmerTüm
Yazıları
Özgür KurşunTüm
Yazıları
Aydın ŞenerTüm
Yazıları
Türker AdakaleTüm
Yazıları
Özdem EkinciTüm
Yazıları
Sinan DoğanTüm
Yazıları
Destina AkgünTüm
Yazıları
Erdim ERDURANTüm
Yazıları