KÜÇÜKBAŞ ÜRETİCİSİNE DESTEĞE DEVAM

Toprakla Gelen 20 Mart 2019

İzmir Büyükşehir Belediyesi yerelden kalkınmayı sağlamak ve ekonomiyi büyütmek için çalışmalarını sürdürüyor. Son olarak Ödemiş’de 180 üreticiye koyun- keçi dağıtımı gerçekleştirildi. Böylece, İBB’nin bugüne kadar dağıttığı küçükbaş hayvan sayısı 10 bine, yavrulayanlarla birlikte 20 bini aştı.

Ödemiş’te koyun- keçi dağıtım törenine katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, destek miktarının iki katına çıkmasına Koyun-Keçi Birliği’ne kayyum atanmasının engel olduğunu hatırlatarak, “Koyun-Keçi Birliği ile yaptığımız sözleşme kapsamında yoğun bir şekilde eğitimini verdiğimiz üreticiler dağıtım yapıyorduk. Ancak bizim dışımızda bir şeyler oldu. Tarım İl Müdürü, birliğe kayyum olarak atandı. Sonra da ciddi gecikme yaşadık. Bugüne kadar dağıttığımız küçükbaş hayvan sayısı 10 bine yaklaştı; yavrulayanlarla birlikte 20 bini aştı. Bu gecikmeyi yaşamasaydık, bu sayı iki katına çıkacak, sürümüz daha da büyüyecekti” dedi. 

İŞTE İZMİR MODELİNİN ÖRNEĞİ

Kocaoğlu, ‘İzmir Modeli’nin örneği göster’, diyecekleri göstereceği yerin Tire, Ödemiş, Kiraz, Bayındır ve Beydağ olduğuna dikkat çekerek, “Çünkü Küçük Menderes Havzası buna yatkındı ve mücadele ediyordu. Destek olduk. Tire Süt bugün bütün zincir mağazalarının hepsinde. Ödemiş’e bugüne kadar 213 milyon liralık yatırım yapmışız. Bu, birçok belediyenin bütçesinden kat be kat yüksek. Eğer vatandaşlarınızla aranızda güven tesis edebildiyseniz, yol yürümek için önemli bir basamağı çıkmışsınızdır demektir. Birlikte yol yürüdük, başardık. Daha yapılacak o kadar çok yatırım var ki.. Bu ovalarda üretilecek, ihraç edilecek o kadar çok ürün var ki. Bizden sonra bayrağı devralacak arkadaşlar bunu sizlerle birlikte, omuz omuza yapacaklar” diye konuştu.  Konuşmanın ardından 180 üreticiye 714 küçükbaş hayvan dağıtılırken, ilçede küçükbaş hayvan dağıtılan üretici sayısı 473’e, dağıtılan küçükbaş hayvan sayısı ise bin 873’e çıktı. (TOPRAKLA GELEN) 


Yazı hakkında yapılan yorumlar

avatar
  Subscribe  
Bildir

Haber Bülteni

Toprakla Gelen sitesinde paylaşılan son dakika haberleri ve özel röportajları anında posta kutunda görmek ister misin?


Sosyal Medyada Biz

Yazarlarımız

Nihat DELİBAŞITüm
Yazıları
Enver OlgunsoyTüm
Yazıları
burcuesmerTüm
Yazıları
Özgür KurşunTüm
Yazıları
Türker AdakaleTüm
Yazıları
Aydın ŞenerTüm
Yazıları
Özdem EkinciTüm
Yazıları
Sinan DoğanTüm
Yazıları
Destina AkgünTüm
Yazıları
Erdim ERDURANTüm
Yazıları