KÖY KOOP MERKEZ BİRLİĞİNDE İSTİFA BİLMECESİ

Nihat DELİBAŞI 12 Ocak 2019
BU SÜRECE NASIL GELİNDİ?

9 Temmuz 2018’de Köy Koop Yönetim Kurulu ilk toplantısında İzmir Birlik Başkanı Neptün Soyer, Manisa Birlik Başkanı Mehmet Kavas’ın da desteğini alarak birliğin ilk kadın başkanı olmuştu. Soyer’in kooperatif üyesi çiftçi ve üreticilerin içinde bulunduğu durumla ilgili mesajlarının yönetim kurulunda rahatsızlık ve tartışma yarattığı, bu arada Eray Çiçek’in i “6 aylık dönüşümlü başkanlık” konusunda Neptün Soyer ile anlaştığı ve Ocak 2019 itibariyle başkanlık sırasının kendisinde olduğu yönünde açıklamalarda bulunmasının bardağı taşıran son damla olduğu öğrenildi. Bu gelişme üzerine Soyer’in Başkanlık ve yönetim kurulu üyeliği görevinden istifa ettiği, Manisa Birlik Başkanı Mehmet Kavas’ın da Neptün Soyerle birlikte istifa kararı aldığı öne sürüldü.

BİR İKİ GÜN İÇİNDE YAZILI AÇIKLAMA YAPACAĞIZ

Öte yandan TOPRAKLA GELEN’in ulaştığı Köy Koop yeni Genel Başkanı Eray Çiçek, görev değişikliğini doğrularken, Neptün Soyer ile Mehmet Kavas’ın yönetim kurulu üyeliklerinden istifa etmediklerini açıkladı. Çiçek, 31 Mart yerel seçimlerinde adaylığının sözkonusu olmadığını belirterek gelişmelerle ilgili önümüzdeki günlerde yazılı bir açıklama yapacakları bilgisini paylaştı. Çiçek, “Köy Koop yönetim kurulunda istifa falan yok. Neptün Hanmın sosyal durumu nedeniyle değişiklik oldu. Birliğimiz konu ile ilgili birkaç gün içinde yazılı açıklama ile kamuoyunu bilgilendirecek” dedi.

KÖY KOOP HAKKINDA 

İnternet sitesinde ‘Köy Kalkınma ve Diğer Tarımsal Amaçlı Kooperatiflerin merkezi kuruluşudur. Tarıma ait farklı çalışma alanlarında etkinlik gösterir. (Hayvancılık-Süt üretimi ve işlenmesi, seracılık, halı – kilim üretimi, zeytin ve zeytinyağı işlenmesi, bal, çeltik üretimi ve işlenmesi, çiçekçilik, fidan, salça, reçel, konserve üretimi vb.) Merkez Birliğine bağlı; 21 Bölge Birliği, 28 İl Birliği, 2 bin 700 birim kooperatif bulunmaktadır. Köy-Koop ortaklarının çıkarlarını Türkiye içinde ve dışındaki makamlar ve kuruluşlar karşısında korumak ve geliştirmek için uğraş vermektedir’ bilgisi yer alan Köy Koop’un mevcut yönetim kurulu ise şu isimlerden oluşuyordu :  “Eray Çiçek Köy Koop Muğla Birliği, Nehtün Soyer Köy Koop İzmir Birliği, Mehmet Kavas Köy Koop Manisa Birliği, Osman Özkan Köy Koop Bursa Birliği, Mahmut Barış Aydın Köy Koop Isparta Tarım Koop Birliği” (TOPRAKLA GELEN)


Yazı hakkında yapılan yorumlar

avatar
  Subscribe  
Bildir

Haber Bülteni

Toprakla Gelen sitesinde paylaşılan son dakika haberleri ve özel röportajları anında posta kutunda görmek ister misin?


Sosyal Medyada Biz

Yazarlarımız

Nihat DELİBAŞITüm
Yazıları
Enver OlgunsoyTüm
Yazıları
burcuesmerTüm
Yazıları
Özgür KurşunTüm
Yazıları
Türker AdakaleTüm
Yazıları
Aydın ŞenerTüm
Yazıları
Sinan DoğanTüm
Yazıları
Özdem EkinciTüm
Yazıları
Destina AkgünTüm
Yazıları
Erdim ERDURANTüm
Yazıları