KOCAOĞLU’NDAN ALBAYRAK’A #izmirfarkı YANITI

Toprakla Gelen 18 Şubat 2019

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’ndan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayark’ın Ege Bölgesi Sanayi Odası, İzmir Ticaret Odası, İzmir Ticaret Odası’nın düzenlediği ‘İzmir Odaları ve Borsaları Ortak Toplantısı’nda yaptığı Tanzim Satış noktalarının İzmir’de de açılmasına destek vereceğimizi İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ifade ettikaçıklamasına yanıt “#izmirfarkı“ etiketi ile geldi.

Kocaoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Meydanı açılışında yaptığı konuşmada, kent genelinde ihtiyaç sahibi 35 bin aileye ücretsiz kuru soğan ve patates dağıtımı gerçekleştireceklerini açıkladı. Kocaoğlu, “Bugün İzmir’deki tarımsal üretim, Türkiye ortalamasının iki katından fazla büyüyor. Türkiye ‘tarımda yoksullaşmayı’  konuşurken, İzmirli üretici mucizeler yaratıyor. Biz bu işi, ‘komünist işi’  diye görmezden gelinen kooperatiflerimizle başardık.  Peki İzmir’de bu model hayata geçebiliyor da, Türkiye’de neden uygulanmıyor? Azalan tarımsal üretimle birlikte artan fiyatları dengelemek için ‘Tanzim Satış’ gibi palyatif yöntemler uygulanacağına,   neden kooperatifçilik bir ‘devlet politikası’ olarak benimsenmiyor? Önümüzdeki günlerde kooperatifler aracılığıyla, İzmir’de desteğe muhtaç 35 bin aileye ücretsiz kuru soğan ve patates desteği vermeye başlayacağız” dedi.

SOSYAL MLEDYA HEBASINDAN DETAY VERDİ

Kocaoğlu, akşam saatlerinde twitter hesabından ise #izmirfarkı” hastag (etiketiyle) şu açıklamayı yaptı: “İzmir’de dar gelirli 35 bin aileye, kooperatifler aracılığıyla 10’ar kg. patates ve soğan dağıtacağız. Vatandaş tanzim satışa gitmeyecek. Ürünler evine gelecek. Üstelik para ödemeyecek. Aramızda o kadar fark olsun artık.. (TOPRAKLA GELEN)

 

 


Yazı hakkında yapılan yorumlar

avatar
  Subscribe  
Bildir

Haber Bülteni

Toprakla Gelen sitesinde paylaşılan son dakika haberleri ve özel röportajları anında posta kutunda görmek ister misin?


Sosyal Medyada Biz

Yazarlarımız

Nihat DELİBAŞITüm
Yazıları
Enver OlgunsoyTüm
Yazıları
burcuesmerTüm
Yazıları
Özgür KurşunTüm
Yazıları
Türker AdakaleTüm
Yazıları
Aydın ŞenerTüm
Yazıları
Özdem EkinciTüm
Yazıları
Sinan DoğanTüm
Yazıları
Destina AkgünTüm
Yazıları
Erdim ERDURANTüm
Yazıları