KELİME OYUNLARI 500 FİDANA CAN VERDİ

Toprakla Gelen 17 Aralık 2018

Türkiye’nin en çok oynanan mobil oyunlarından biri olan kelimelik oyunu oyuncularından Yaşar Aldemir ve Burçak Sınmaz’ın bir araya gelerek kurduğu kafanagorehayat.com web sitesi ve Kafana Göre Hayat Kelimelik Oyunu grubu; üyeleri ile birlikte, Ege Orman Vakfı ile iş birliği yaparak 500 fidanlık koru oluşturdu. Kafana Göre Hayat Kelimelik Oyunu grubu üyeleri Soma- Büyükgüney ağaçlandırma sahasında oluşturulan koruyu ziyaret ederek, fidan dikti. 

Ege Orman Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Perihan Öztürk, Soma-Büyükgüney ağaçlandırma sahasında İzmir Orman Bölge Müdürlüğü işbirliği ile yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Perihan Öztürk, günün anısına grup üyelerine plaket takdim etti. 

BİR FİDANDAN KORUYA KORUDAN ORMANA

 Kafana Göre Hayat Kelimelik Oyunu grubu kurucularından Burçak Sınmaz: “Bir oyun oynayalım dedik başlangıçta, baktık bir grup olmuşuz sanal alemde gerçek bizlerle. Oyunlarımız grubumuzda devam ederken; istedik ki, tükettiğimiz sadece tahtanın üzerinde ki harfler olarak kalsın. Dünyaya geldiğimiz andan itibaren tüketmeye başladığımız her şeyi yerine koymadan gitmeyelim. Şehirlerde betondan yapılmış koca koca ağaçların arasında yetişmesin istedik canlılar ve canlı kalmaya çalışanlar. Bir fidan dikerek neler yapılabileceğini, bir fidandan, koruya ve onu da koruya koruya kocaman bir ormana diye çıktık yola. Yolu bilmiyorduk ve bir bilene, Ege Orman Vakfı’na sorduk adresimizi. Yol arkadaşlarımızla beraber ağaçlarla çizilmiş bir yolda, nefes almak için hızlı adımlarla ilerliyoruz.  Tüketmenin, üretmeye dönüşeceğine olan sonsuz inancımızla…Bir oyundan bir ormana…Ege Orman Vakfı’na bir Vakıf’ın taşıması gereken o güzel duygu, davranış ve bakışı taşıdığı için grubumuz adına çok teşekkür ederiz.” dedi.


Yazı hakkında yapılan yorumlar

avatar
  Subscribe  
Bildir

Haber Bülteni

Toprakla Gelen sitesinde paylaşılan son dakika haberleri ve özel röportajları anında posta kutunda görmek ister misin?


Sosyal Medyada Biz

Yazarlarımız

Nihat DELİBAŞITüm
Yazıları
Enver OlgunsoyTüm
Yazıları
Özgür KurşunTüm
Yazıları
burcuesmerTüm
Yazıları
Türker AdakaleTüm
Yazıları
Aydın ŞenerTüm
Yazıları
Sinan DoğanTüm
Yazıları
Özdem EkinciTüm
Yazıları
Erdim ERDURANTüm
Yazıları
Destina AkgünTüm
Yazıları