KARADENİZ’DE İSTAVRİT BOLLUĞU

Toprakla Gelen 22 Ocak 2019

Karadeniz’deki istavrit bolluğu tezgahlara olumlu yansırken istavritin kilogramı 5 liraya kadar geriledi. Balıkçılar son 10 yılın en büyük istavrit akını olduğunu söyledi.  Samsun’da balıkçı tezgahlarında istavrit bolluğu yaşanıyor. Geçen haftalarda kilogramı 10 liradan satılan istavritin fiyatı yaşanan bolluk nedeniyle 5 liraya kadar düştü. İstavrit fiyatında düşüş hem balıkçıları hem de vatandaşları sevindirdi.

SON 10 YILIN EN BÜYÜK AKINI

Saathane Meydanı’nda balıkçılık yapan Kurtça Aydın, bu sezon Karadeniz’de bol miktarda istavritin olduğunu söyledi. İstavrit bol olduğu için fiyatının da düştüğünü ifade eden Aydın, “Kilogramı 5 ila 7 lira arasında. Hamsi yiyemeyen vatandaş istavrit yiyor. İstavrit artık yağlandı. Bu zamanda istavrit daha lezzetli olur” dedi

Balıkçı İsmet Akpınar ise bu sezon son 10 yılın en büyük istavrit akını olduğunu belirterek, “Tezgahlarda bol bol istavrit var. Kilogramı 5 ila 7 lira arasında değişiyor. Vatandaşların da talebi yoğun. Böyle bir bolluğu son 10 yıldır ilk defa görüyorum” diye konuştu.
Tezgahlarda diğer balıkların kg fiyatları ise şu şekilde: ‘Hamsi 10, mezgit 7, barbun 10, palamut 10, çinekop 20, levrek 25 ve somon 20 lira.’  (İHA)


Yazı hakkında yapılan yorumlar

avatar
  Subscribe  
Bildir

Haber Bülteni

Toprakla Gelen sitesinde paylaşılan son dakika haberleri ve özel röportajları anında posta kutunda görmek ister misin?


Sosyal Medyada Biz

Yazarlarımız

Nihat DELİBAŞITüm
Yazıları
Enver OlgunsoyTüm
Yazıları
burcuesmerTüm
Yazıları
Özgür KurşunTüm
Yazıları
Türker AdakaleTüm
Yazıları
Aydın ŞenerTüm
Yazıları
Sinan DoğanTüm
Yazıları
Özdem EkinciTüm
Yazıları
Destina AkgünTüm
Yazıları
Erdim ERDURANTüm
Yazıları