KALAMARLARA YUVA

Toprakla Gelen 26 Mart 2019

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin başlatmış olduğu “Kalamar Projesi” kapsamında Çeşme Marina, denize kalamar yuvası bırakmaya devam ediyor.
Pilot çalışma kapsamında Çeşme Marina, kendi çalışanları tarafından hazırlanmış olan iki kalamar yuvasını aralık ayında marina trafiğinden etkilenmeyecek bir yere bırakmıştı. Bu yuvaların kontrolleri devam ederken, marina, yeni yuvalar ile projeye destek vermeye devam ediyor.
Çeşme Marina çalışanları tarafından hazırlanmış olan 2 yeni yuva daha dalış alanına bırakıldı. Üstlerinin kalamar yumurtaları ile dolması beklenen bu yuvalar, bu bölgede dalış yapanlar tarafından da izlenebilecek.


Çeşme Marina Genel Müdürü Can Akaltan, “Çevreci marina kimliğimizin çerçevesinde, hem denizlerimizi hem de denizde yaşayan canlıları korumak ve çoğaltmak bizim görevimiz. Derin Doğa Dalış Merkezi ile yapmış olduğumuz bu ortak çalışma, bizi de Erdinç Ergün Beyleri de çok heyecanlandırdı. Bundan sonra kendileri ile bu tarz projelerde omuz omuza çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu. (İHA)


Yazı hakkında yapılan yorumlar

avatar
  Subscribe  
Bildir

Haber Bülteni

Toprakla Gelen sitesinde paylaşılan son dakika haberleri ve özel röportajları anında posta kutunda görmek ister misin?


Sosyal Medyada Biz

Yazarlarımız

Nihat DELİBAŞITüm
Yazıları
Enver OlgunsoyTüm
Yazıları
burcuesmerTüm
Yazıları
Özgür KurşunTüm
Yazıları
Aydın ŞenerTüm
Yazıları
Türker AdakaleTüm
Yazıları
Sinan DoğanTüm
Yazıları
Özdem EkinciTüm
Yazıları
Destina AkgünTüm
Yazıları
Erdim ERDURANTüm
Yazıları