KADIN KOOPERATİFÇİLİĞİ YAYGINLAŞTIRILMALI

Toprakla Gelen 01 Aralık 2018

Aydın Valiliği, Aydın Ticaret Borsası ve MİSSDER (Müstakil İş Sanayici ve Sanatçı Kadınlar Derneği) kadın kooperatiflerinin geliştirilmesi amacıyla toplantı düzenledi.  Toplantıda kadın kooperatiflerinin önemine dikkat çekilirken kadın kooperatiflerinin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılmasının önemine değinildi.

MİSSDER Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Toğaç Arslan, “Bir kadının ne kadar zor iş sahibi olduğunu biliyorum. Kadınların kendi doğalarına uygun nasıl bir iş yapabilirler diye düşündük ve kadın kooperatiflerine değindik. Bir kadın başka birine muhtaç olmadan kendi çocuklarına bakabilmelidir. Bu hayatın büyük yükünü yüklenmiş kadınlar, para kazanmak ve muhtaç olmadan yaşamak için kendi kurdukları kooperatiflerini geliştirmemiz lazım. Ele ele verirsek hayatımızı daha güzel bir noktaya getirebiliriz” dedi.

AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş,  kentte kadın eliyle kooperatifçiliğin gelişmesini istediklerini belirtirken Turizm eski Bakanı Güldal Akşit, “Bu bölgede üretilebilecek çok ürün ve imkan var. Neden biz kadınlar bu imkanları değerlendirmeyelim ki” dedi. Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger de, kooperatifçilik dalında yeterince kadınları işin içine yeterince katılamadığını belirterek, kadın kooperatifçiliği destek vermeye devam edeceklerini dile getirdi. (İHA)


Yazı hakkında yapılan yorumlar

avatar
  Subscribe  
Bildir

Haber Bülteni

Toprakla Gelen sitesinde paylaşılan son dakika haberleri ve özel röportajları anında posta kutunda görmek ister misin?


Sosyal Medyada Biz

Yazarlarımız

Nihat DELİBAŞITüm
Yazıları
Enver OlgunsoyTüm
Yazıları
Özgür KurşunTüm
Yazıları
burcuesmerTüm
Yazıları
Türker AdakaleTüm
Yazıları
Aydın ŞenerTüm
Yazıları
Sinan DoğanTüm
Yazıları
Özdem EkinciTüm
Yazıları
Destina AkgünTüm
Yazıları
Erdim ERDURANTüm
Yazıları