İZMİR’İN KOKULARI DA TRAVEL TURKEY’DE

Toprakla Gelen 06 Aralık 2018

Türk fuarcılığının başkenti İzmir, iki fuarı birden açtı. 12. Travel Turkey ve 4. Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi, Fuar İzmir çatısı altında gerçekleştirildi. 38 ülkeden katılımcının buluştuğu 12. Travel Turkey Fuarı’nda TOPRAKLA GELEN dostu Ege Bölgesi Sanayi Odası Meclis Üyesi Olgunsoy İlaç ve Kozmetik firması sahibi Enver Olgunsoy  da yer aldı. Olgunsoy, İzmir’e özgü çiçekler Selluka, Jakaranda, Yasemin, Nergis, Anemon, Şeftali Çiçeği, Mimoza ile bezenen İzmir Kolonyaları’nı konukların beğenisine sundu.

İzmir’e özel 7 farklı çiçekten ürettiği 8 kolonyayı sosyal sorumluluk projesi amacıyla ürettiğini anımsatan Olgunsoy, “İzmir’imizin kokularını tüm dünyaya yayma amacıyla çıktığımız bu yolda Kültür ve Turizm Bakanlığı İzmir İl Müdürlüğü, nazik bir davette bulunarak Travel Turkey’ de yer almamızı istedi. Bu daveti memnuniyetle kabul ettik. İzmir, Türkiye’de kolonyanın ilk üretildiği şehir. Yılarca kolonyalar şehri olarak belirtilen kentimize bir vefa borcumuz olduğunu düşünüyorum. Bu borcumuzu kentimizin yıllarca tanıtılmasına ve adının duyulmasında katkı sağlayan kolonya ile yapabileceğimizi düşündüm. Bu mirasa sahip çıkmaya çalışıyoruz. İzmir kolonyalarını bu amaçla, eski ustalara ve ‘kolonyalar şehri İzmir’ kavramına saygı anlamında ürettik ve Travel Turkey’ de yerimizi aldık” dedi.

38 FARKLI ÜLKE, BİNİN ÜZERİNDE KATILIMCI

Çıtasını her geçen yıl daha da yükselten Travel Turkey İzmir, binden fazla katılımcı ve 38 ülkenin turizm profesyonelini İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İzmir’de buluşturdu. 8 Aralık’a kadar açık kalacak fuar, İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İZFAŞ ve TÜRSAB ortaklığıyla, Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde düzenleniyor. Fuarda, seyahat acenteleri, tur operatörleri, iş ve kongre turizmi firmaları, bakanlıklar, konsolosluklar, oteller, tatil köyleri, yat ve kurvaziyer turizmi/marina, uluslararası turizm otoriteleri ve borsaları, kafe ve restoranlar, aktif ve macera turizmi, belediyeler, bankacılık ve sigorta firmaları, kültür turizmi, valilikler, il kültür turizm müdürlükleri, dalış okulları, spor turizmi, kalkınma ajansları, havayolları, turizm teknolojisi, turizm birlik ve dernekleri, kafe, bar, otel ekipman firmaları, turizm taşımacılığı, turizm medyası, eğitim turizmi, bilgi ve enformasyon teknolojileri, medikal kuruluşlar ve sağlık kuruluşları yer alıyor.


Yazı hakkında yapılan yorumlar

avatar
  Subscribe  
Bildir

Haber Bülteni

Toprakla Gelen sitesinde paylaşılan son dakika haberleri ve özel röportajları anında posta kutunda görmek ister misin?


Sosyal Medyada Biz

Yazarlarımız

Nihat DELİBAŞITüm
Yazıları
Enver OlgunsoyTüm
Yazıları
burcuesmerTüm
Yazıları
Özgür KurşunTüm
Yazıları
Türker AdakaleTüm
Yazıları
Aydın ŞenerTüm
Yazıları
Sinan DoğanTüm
Yazıları
Özdem EkinciTüm
Yazıları
Destina AkgünTüm
Yazıları
Erdim ERDURANTüm
Yazıları