İZMİR VHO GENÇLERDEN ÖZÜR DİLEDİ

Toprakla Gelen 03 Ağustos 2019

İzmir Veteriner Hekimleri Odası, yayınladığı mektupla gençelerden özür diledi. Özrün konusu ise bu yıl üniversite sınavına girerek veteriner hekim olmayı hedefleyen gençlere tam donanımlı okul sunulamaması oldu. Gençlere gerek kendi gelecekleri, gerekse ülkenin geleceği için ‘daha azına razı olmayın’ denirken “Lütfen tam donanımlı ve yetenekli Veteriner Hekimler olarak mezun olmanız için gereken şartları taşıyan, ihtiyacınız olan olanakları sağlayan Fakülteleri tercih edin” çağrısına yer verildi. 

İzmir Veteriner Hekimleri Odası Başkanı H.Gökhan Özdemir imzalı bulunan mektupta şu görüşlere yer aldı…

Sevgili Gençler! Bu yıl Üniversite Sınavına girmiş olanlar!

Sizlerden özür diliyoruz!

Veteriner Hekim olma hayali kurmasına sebep olduklarımız var biliyoruz.

Okullarınıza geliyor eğitimler veriyoruz; Mesleğimizi sevin, hayvanları sevin, Veteriner Hekimlerin kıymetini bilin diye yaşadığımız deneyimleri anlatıyoruz.

Tercih yaparken sorduğunuzda; Her şeye rağmen çok ama çok sevdiğimiz ve tüm dünyada saygı duyulan mesleğimizi seçin diye gözünüzün içine bakıyoruz.

Öyle sokakta gördüğünüz kedinin köpeğin başını okşamak yetmez diyoruz, iki kitap karıştırmakla Veteriner hekim olamazsınız diye vurgu yapmayı da unutmuyoruz.

Ama ne kadar kutsal, insanlık için ne kadar faydalı bir mesleğin üyesi olduğumuzu bildiğimizden, aynı coşkuyu aynı mutluluğu yaşayın istiyor ve tüm zorluklarına rağmen gerçekten istiyorsanız yanınızda yer alıyoruz.

Sizleri iyi Veteriner Hekimler olmaya ikna ediyoruz etmesine ama, sizlerin yeterince iyi eğitim almasını sağlayamıyoruz ne yazık ki.

Yıllardır söylüyoruz ama bir türlü engel olamadığımız için artık yapılabilecek tek şeyi yapıyoruz ve sizlerden özür diliyoruz.

Yıllardır yetkililere “Artık yeter! Her boş bulduğunuz binaya Veteriner Fakültesi açmayın, bina ile bitmez” diyoruz anlatamıyoruz.

“Canla, sağlıkla, insanla, varlıkla uğraşacak hekim yetiştirmek zahmetlidir” diyoruz anlatamıyoruz.

“Kapısına tabela asmakla orası Veteriner Fakültesi olmaz diyoruz, mezunlara da yazık olur Veteriner Hekim olamaz, olmak için çok yorulurlar” diyoruz anlatamıyoruz.

“Teknik donanım gerekir, teknoloji gerekir, bilimsel altyapı gerekir, laboratuvar gerekir, pratik yapmak gerekir, en iyi hocaları da getirseniz yetmez” diyoruz anlatamıyoruz.

Sevgili Gençler! Biz İzmir Veteriner Hekimleri Odası olarak; yetişkin, yetkili, söz sahibi kimselere anlatamıyoruz.

O yüzden sizlerden özür diliyoruz. Ve rica ediyoruz; Lütfen kendi geleceğiniz ve ülkenizin geleceği için hak ettiğinizden daha azına razı olmayın. Lütfen tam donanımlı ve yetenekli Veteriner Hekimler olarak mezun olmanız için gereken şartları taşıyan, ihtiyacınız olan olanakları sağlayan Fakülteleri tercih edin.

Biz yetkililerimize anlatamıyoruz ve o yüzden Konya ve Aksaray’da bulunmasına rağmen bu kez Konya Ereğli’de açılan Veteriner Fakültesine ve hiçbir donanımı olmadan açılan diğer Veteriner Fakültelerine diyecek sözümüz yoktur. O yüzden biz bu kez sizlere sesleniyoruz;

Ulu Önder ATATÜRK’ün de dediği gibi “Bütün ümidimiz gençliktedir”


Yazı hakkında yapılan yorumlar

avatar
  Subscribe  
Bildir

Haber Bülteni

Toprakla Gelen sitesinde paylaşılan son dakika haberleri ve özel röportajları anında posta kutunda görmek ister misin?


Sosyal Medyada Biz

Yazarlarımız

Nihat DELİBAŞITüm
Yazıları
Enver OlgunsoyTüm
Yazıları
Özgür KurşunTüm
Yazıları
burcuesmerTüm
Yazıları
Türker AdakaleTüm
Yazıları
Aydın ŞenerTüm
Yazıları
Sinan DoğanTüm
Yazıları
Özdem EkinciTüm
Yazıları
Erdim ERDURANTüm
Yazıları
Destina AkgünTüm
Yazıları