İZMİR BERGAMALI ÇİFTÇİLERİN KORKULU RÜYASI BİTİYOR

Toprakla Gelen 29 Mart 2019

Devlet Su İşleri (DSİ) 2. Bölge Müdürlüğü Bakırçay’ın Bergama kısmında yatak düzenleme çalışmalarına başladı. Çanakkale Köprüsü ile Sindel Köprüsü arasında start alan çalışmalar 14 kilometrelik bir hattı kapsıyor.

İzmir Bergamalı çiftçilerin korkulu rüyası bitiyor. Bakırçay’ın Soma bölümünde uzun süredir yatak düzenleme çalışması yapan DSİ 2. Bölge Müdürlüğü ekipleri, çalışmalarını Bergama’ya da kaydırdı. 14 kilometrelik nehir yatağında yapılacak çalışmalar binlerce dönüm araziyi su baskını riskinden kurtaracak.

ÇANAKKALE KÖPRÜSÜ ÜZERİNDE ÇALIŞMA

DSİ 2. Bölge Müdürlüğü ekipleri Çanakkale-İzmir Karayolu üzerinde Çanakkale Köprüsü diye adlandırılan alandan Sindel Köprüsü arasında kalan 14 kilometrelik hattı temizleyecek. Dere yatağındaki rusubatlar temizlenecek, suyun rahat akışı için yatak düzenlemesi yapılacak.

1 Dragner sallama, 1 Backhoe ekskavatör, 1 de paletli dozer ile başlatılan çalışmalar yaz boyu devam edecek. Ve önümüzdeki kıştan itibaren bölgedeki binlerde dekar arazide taşkın riski minimize edilmiş olacak. DSİ 2. Bölge Müdürlüğü Bakırçay’ın Soma kısmında başlattığı yatak tanzim çalışmaları kapsamında yaklaşık 14 bin metrelik hattı temizlemiş ve 20 bin dekar araziyi taşkın riskinden kurtarmıştı. DSİ 2. Bölge Müdürlüğü ayrıca Bakırçay Nehrİ üzerine biri Soma biri de Kınık’ta olmak üzere 2 köprü inşa etti. (TOPRAKLA GELEN)


Yazı hakkında yapılan yorumlar

avatar
  Subscribe  
Bildir

Haber Bülteni

Toprakla Gelen sitesinde paylaşılan son dakika haberleri ve özel röportajları anında posta kutunda görmek ister misin?


Sosyal Medyada Biz

Yazarlarımız

Nihat DELİBAŞITüm
Yazıları
Enver OlgunsoyTüm
Yazıları
burcuesmerTüm
Yazıları
Özgür KurşunTüm
Yazıları
Aydın ŞenerTüm
Yazıları
Türker AdakaleTüm
Yazıları
Sinan DoğanTüm
Yazıları
Özdem EkinciTüm
Yazıları
Destina AkgünTüm
Yazıları
Erdim ERDURANTüm
Yazıları