İNTERFRESH EURASİA 2019’A DOĞRU

Toprakla Gelen 31 Temmuz 2019

Antalya’da 16-18 Ekim’de ikincisi düzenlenecek Yaş Sebze, Meyve, Depolama, Ambalaj ve Lojistik Fuarı’nın (Interfresh Eurasia 2019) tanıtım toplantısı Bursa’da yapıldı.

Uludağ Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği (UYMSİB) Başkan Yardımcısı Senih Yazgan, kentteki bir otelde düzenlenen tanıtım toplantısında, dünyada eşi benzeri olmayan ürünlere sahip Türk yaş meyve sebze sektörünün daha iyi yerlere gelmesi için birlik olarak hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan var güçleriyle çalıştıklarını söyledi.

Interfresh Eurasia’nın, yeni iş bağlantıları yapmak isteyen ihracatçı firmalar için büyük fırsatlar doğuracağını belirten Yazgan, “Bu yıl fuara Almanya, İtalya, Hollanda, Rusya, Arnavutluk, Bulgaristan, Çin, Suudi Arabistan, Güney Kore’nin de aralarında bulunduğu 26 ülkeden alım heyetleri katılacak. Bu ülkelerin hepsinin ayrı ayrı üreticilerimiz ve ihracatçılarımız için bir fırsat kapısı olabileceğinden, fuara katılacak firmalarımızın ellerindeki bu şansı çok iyi değerlendireceğine ve yeni pazarların kapısını da bu fuarla birlikte açabileceğimize inanıyorum” dedi.

İHRACAT DA ÜRETMEK KADAR ÖNEMLİ

Antexpo Genel Müdürü Murat Özer de bu yıl ikincisini düzenleyecekleri fuarın verimli geçmesini diledi. Özer, fuarın Türk tarım sektörüne önemli katkı sağlayacağını ifade ederek, “Benzer fuarlar yurt dışında düzenleniyor ama Türkiye’deki tek yaş sebze meyve fuarı bu. Tarım hepimiz için çok önemli. Sadece üretmek değil, ihraç etmek de çok önemli. İşte bu fuarlar, ürünlerin yurt dışına tanıtılmasında aktif rol oynayan platformlardır. Bu sene fuarımızda iki farklı özel bölüm oluşturduk. Yaş meyve sebzenin topraktan tabağa kısmında sulama grubu var. Buna özel bölüm yaptık. Ayrıca Türkiye’de üretilen tarım makineleri, özellikle bahçe ekipmanları ve sera için olan tarım makineleri için özel bölüm hazırladık” diye konuştu.

 


Yazı hakkında yapılan yorumlar

avatar
  Subscribe  
Bildir

Haber Bülteni

Toprakla Gelen sitesinde paylaşılan son dakika haberleri ve özel röportajları anında posta kutunda görmek ister misin?


Sosyal Medyada Biz

Yazarlarımız

Nihat DELİBAŞITüm
Yazıları
Enver OlgunsoyTüm
Yazıları
burcuesmerTüm
Yazıları
Özgür KurşunTüm
Yazıları
Türker AdakaleTüm
Yazıları
Aydın ŞenerTüm
Yazıları
Sinan DoğanTüm
Yazıları
Özdem EkinciTüm
Yazıları
Destina AkgünTüm
Yazıları
Erdim ERDURANTüm
Yazıları