GÜRSÜT, TİRE OSB’DEKİ TESİSİNİ AK GIDA’YA SATTI

Toprakla Gelen 23 Ocak 2019

Gürsüt’ün Tire Organize Sanayi Bölgesi’nde 22 bin metrekare alanda bin ton işleme kapasiteli son teknoloji tesisi, Fransız süt devi Lactais’in sahip olduğu Ak Gıda’ya satıldı. Tesisle sınırlı olan satış sonrası Gürsüt, yoluna Ödemiş tesislerinde yola devam edecek.

KARDEŞLER YOLLARINI AYIRDI 

Satış kararı alınmasında son zamanlarda kardeşler ve ailenin ikinci kuşak mensupları arasında yaşanan sıkıntıların etkili olduğu, yaşanan bu gelişmeleri dikkate alan İsmail, Muzaffer, Veli, Sedat ve Kosat Gürler’ in fabrika binasının satışına karar verdiği, grubun diğer şirketlerini de aralarında paylaştıkları öğrenildi. Kosat Gürler’in Gürsüt markasını aldığı ve Tire OSB’deki fabrika yatırımının ardından Ödemiş’teki tesiste üretime devam edeceği, Gürmar ve Gürtat perakende zincirlerinin işletmesinin diğer kardeşlerlerin yönetiminde sürdürüleceği belirtiliyor.

ÇÖKELEKÇİ MUZAFFER’İN BAŞLATTIĞI YOLCULUK 

Gürsüt’ün de sahibi olan Gürler Grubunun temelleri, 1980’lerin ortasında ‘Çökelekçi Muzaffer’ olarak tanınan Muzaffer Gürler’in Antalya’da çökelek satışı ile atıldı. İzmir’e gelen kardeşler ilerleyen yıllarda Kosat Gürler’in ‘ÜRETİM ESASTIR’ sözüne sadık kalarak Tire OSB’ deki fabrikanın devreye girmesi ile kapanan Ödemiş’teki tesislerinde peynir üretimine başladı. Grup, 2000’lerin başında Gürmar markasıyla perakende sektörüne girdi.  Gürsüt, ABD, Suudi Arabistan, Türk Cumhuriyetleri, BAE, Yemen, Kıbrıs’a da ihracat yapıyordu.   (TOPRAKLA GELEN)

 

 


1
Yazı hakkında yapılan yorumlar

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
trackback

[…] Menderes Havzası’ nda üreticiden günlük 150 tonun üzerinde süt alan GÜRSÜT’ ün piyasadan çekilmesi  üretici fiyatlarında çöküşe neden oldu. Soğutma tankı olan ve […]

Haber Bülteni

Toprakla Gelen sitesinde paylaşılan son dakika haberleri ve özel röportajları anında posta kutunda görmek ister misin?


Sosyal Medyada Biz

Yazarlarımız

Nihat DELİBAŞITüm
Yazıları
Enver OlgunsoyTüm
Yazıları
burcuesmerTüm
Yazıları
Özgür KurşunTüm
Yazıları
Türker AdakaleTüm
Yazıları
Aydın ŞenerTüm
Yazıları
Sinan DoğanTüm
Yazıları
Özdem EkinciTüm
Yazıları
Destina AkgünTüm
Yazıları
Erdim ERDURANTüm
Yazıları