GES’TEN 150 BİN TL GELİR ELDE EDİYOR

Toprakla Gelen 27 Kasım 2018

Denizli Çivril Belediyesi 20 bin metre kare arazi üzerine kurduğu güneş enerji santralinden (GES) aylık ortalama 150 bin TL gelir elde ediyor.

Çivril Belediyesi, güneş enerji santrali ile elektrik üretmeye başladı. Belediye 20 bin metre kare arazi üzerine kurduğu santralden aylık ortalama 150 bin lira gelir sağlıyor. Çivril Belediyesi’ne ait olan 890 KWE’lik güneş enerji terminalinde 3 bin 738 panel bulunuyor. Güneş enerji sisteminin 4 milyon 500 bin liraya mal olduğunu belirten Çivril Belediye Başkanı Dr. Gürcan Güven, “Bölgenin güneş enerjisini elektrik enerjisine dönüştürmek, belediyemizin kendi elektrik ihtiyacını karşılamak ve belediyemize ek katkı sağlayarak ülke ekonomisinde enerjide dışa bağımlılığı azaltmak için böyle bir projeyi hayata geçirdik. Güneş enerjisi çevreci ve maliyeti düşük bir sistemdir. Yapımı biten ve devam eden projelerle inşallah ilçemizin çehresini değiştiriyoruz, değiştirmeye devam edeceğiz. Bir kez daha GES projemiz ilçemize, belediyemize ve hemşerilerimize hayırlı olsun” diye konuştu.


1
Yazı hakkında yapılan yorumlar

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
solar düşkünü Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
solar düşkünü
Ziyaretçi
solar düşkünü

aylık 150 bin lira kazanıyorsa yıllık 1.800.000 türk lirası yapar. 4.5 milyon liraya sayın başkan tesisi kurmuş. demek ki 2.6 yılda kendini amorti ediyor sonra 22 yıl boyunca gelsin türk liraları. sanırım hesapta bir hata var. yada bizim solar sistem, sayın başkanın tesis kadar üretemiyor.

Haber Bülteni

Toprakla Gelen sitesinde paylaşılan son dakika haberleri ve özel röportajları anında posta kutunda görmek ister misin?


Sosyal Medyada Biz

Yazarlarımız

Nihat DELİBAŞITüm
Yazıları
Enver OlgunsoyTüm
Yazıları
Özgür KurşunTüm
Yazıları
burcuesmerTüm
Yazıları
Türker AdakaleTüm
Yazıları
Aydın ŞenerTüm
Yazıları
Sinan DoğanTüm
Yazıları
Özdem EkinciTüm
Yazıları
Destina AkgünTüm
Yazıları
Erdim ERDURANTüm
Yazıları