FRİDA’YA İKİ AY İLAVE SÜRE VERİLDİ

Toprakla Gelen 19 Kasım 2018

Gıda devi Frida’nın konkordato süresi 2 ay uzatıldı. “Türkiye’nin ilk gerçek meyve suyu ile doğal maden suyunu aynı kutuda buluşturan” sloganıyla yola çıkan Frida, yaz aylarında yaşadığı finansal sıkıntıya çare aramış, ardından İzmir 3. Asliye Ticaret Mahkemesi’ne konkordato talebinde bulunmuştu. Mahkemenin 3 ay süre verdiği işletmenin uzatım talebini görüşen İzmir Asliye Ticaret Mahkemesi, 09 Kasımdan geçerli olmak üzere 2 ay ek süre verdi.

 2018/935 esas sayılı İzmir Asliye Ticaret Mahkemesi’nin kararında şu ifadeler yer aldı:

“7101 Sayılı Yasanın 15. Maddesi ile değişik 2004 Sayılı Yasanın 287/1 maddesi gereğince İİK’nun 286. Maddede belirtilen belgelerin davacı şirket yönünden eksiksiz olarak mevcut olduğu tespit edildiğinden, İzmir Ticaret Sicil Müdürlüğünün Merkez 63471 sicil numarasında kayıtlı ”FRİDA GIDA VE İÇECEK MAMÜLLERİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ” hakkında 10.08.2018 tarihinden itibaren geçici mühlet kararı verilmiş, 09.11.2018 tarihinde yapılan duruşmasında, geçici mühletin iki ay uzatılmasına karar verilmiş olup, 7101 Sayılı Yasanın 16. Maddesi ile değişik 2004 Sayılı Yasanın 288/3 maddesi gereğince ilan olunur. 12.11.2018″

FRİDA HAKKINDA:

Frida, Nisan 1991 yılında  ÖZ-SU Pazarlama Ltd.Şti. ünvanı ile  doğal kaynak suyu ile ambalajlı su sektöründe hizmet vermeye başladı. Uzun yıllar arayış içinde olduğu soda kaynağını, 2005 yılında Salihli Belediyesine ait kaynak suyu ve maden suyu fabrikasını devralarak hayali gerçeğe dönüştüren firma, ambalajlı su sektöründe elde ettiği başarının verdiği güçle, Doğal Maden Suyu ve Kaynak suyu üretimine başladı. Frida, 200 cc cam şişede üretimini yaptığı Meyveli Maden Suyu çeşitlerini tüketicilerin beğenisine sundu.
Türkiye’de ilk defa gerçek meyve suyu ile doğal maden suyunu aynı kutuda buluşturdu. 2011 yılında pet şişede pastörize dolum teknolojisine geçern Frida, 2012 yılında ünvan değişikliği yaparak Öz-Su Pazarlama Ltd.Şti. olan ünvanını Frida Gıda ve İçecek A.Ş. olarak değiştirdi ve Frida markası ile yoluna devam etme kararı aldı.


Yazı hakkında yapılan yorumlar

avatar
  Subscribe  
Bildir

Haber Bülteni

Toprakla Gelen sitesinde paylaşılan son dakika haberleri ve özel röportajları anında posta kutunda görmek ister misin?


Sosyal Medyada Biz

Yazarlarımız

Nihat DELİBAŞITüm
Yazıları
Enver OlgunsoyTüm
Yazıları
burcuesmerTüm
Yazıları
Özgür KurşunTüm
Yazıları
Türker AdakaleTüm
Yazıları
Aydın ŞenerTüm
Yazıları
Sinan DoğanTüm
Yazıları
Özdem EkinciTüm
Yazıları
Destina AkgünTüm
Yazıları
Erdim ERDURANTüm
Yazıları