ESİAD’DA SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM VE TEKNOLOJİ TOPLANTISI

Toprakla Gelen 21 Mart 2019

Ege Sanayicileri ve İşadamları Derneği (ESİAD), Tarım ve Orman Bakanı Ekrem Pakdemirli’ nin katılımı ile Sürdürülebilir Tarım ve Teknoloji toplantısına ev sahipliği yapıyor.  İzmir Ticaret Borsası (İTB) ve Tarım 4.0 Teknoloji ve Etki Derneği’nin desteğinde gerçekleşecek toplantı 27 Mart Çarşamba Swissotel Büyük Efes’te gerçekleşecek.

Tarım ve Orman Bakanı Ekrem Pakdemirli’nin açılışta konuşacağı toplantıda ayrıca, ESİAD Başkanı Fadıl Sivri, İTB Başkanı Işınsu Kestelli, konu ile ilgili açıklamalarda bulunacak. Ardından Gazeteci Cem Seymen’in moderatörlüğünde  Philip Morris Sabancı Genel Müdürü Filiz Yavuz Diren, OECD/ BLAC Tarım ve Gıda Komitesi Başkanı Metin Akman ile İyi Pamuk Uygulamaları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Leon Piçon’un katılımı ile Tarımda Sürdürülebilirlik Oturumu gerçekleşecek.

ULUSLARARASI İYİ UYGULAMA ÖRNEKLERİ

Toplantının ikinci bölümünde ise  2004 yılında Türkiye’nin ilk Sosyal Tarım Platformu www.tarimsalpazarlama.com ve Tarımsal Haber Ajansı olan www.tarim.com.tr’ yi hayata geçiren, gerçekleştirdiği iş modellerinde 1 milyon 400 bin çiftçiye çözüm ortağı olan ve iş modelleri örnek alınarak Hindistan, Gana, Tanzanya, Kenya ve Yeniz Zelanda’da da uygulanmaya başlanan Tabit Akıllı Tarım Teknolojileri A.Ş. Kurucu Ortağı Tülin Akın, Vaka Analizleri: Uluslararası İyi Uygulama Örnekleri başlıklı bir sunum gerçekleştirecek. (TOPRAKLA GELEN)


Yazı hakkında yapılan yorumlar

avatar
  Subscribe  
Bildir

Haber Bülteni

Toprakla Gelen sitesinde paylaşılan son dakika haberleri ve özel röportajları anında posta kutunda görmek ister misin?


Sosyal Medyada Biz

Yazarlarımız

Nihat DELİBAŞITüm
Yazıları
Enver OlgunsoyTüm
Yazıları
Özgür KurşunTüm
Yazıları
burcuesmerTüm
Yazıları
Türker AdakaleTüm
Yazıları
Aydın ŞenerTüm
Yazıları
Sinan DoğanTüm
Yazıları
Özdem EkinciTüm
Yazıları
Destina AkgünTüm
Yazıları
Erdim ERDURANTüm
Yazıları