ENDER SARAÇ’TAN ÖZEL İNCİR KÜRÜ…

Toprakla Gelen 08 Eylül 2018

Dr. Ender Saraç, deve sütü, incir yaprağı ve incirle anne sütünü artırıcı ve kuvvet veren kür yaptı. Saraç, “İncirliova meyvesini sadece satan bir yer değil, iddia ediyorum, beş sene sonra incirin çekirdeğinden bile büyük paralar kazanacaksınız” diye konuştu.

Aydın’ın İncirliova İlçesi’nde düzenlenen 15. İncir Festivali büyük bir çoşku ile gerçekleşti. Festival kapsamında düzenlenen incir temalı tatlı yarışmasında dereceye girenlere ödüllerini Dr. Ender Saraç, İncirliova Kaymakamı Ediz Sürücü, Belediye Başkanı Gürşat Kale verdi.  Festivale efe kıyafeti ile katılan Dr. Ender Saraç vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Kortej yürüyüşünün ardından Dr. Ender Saraç, deve sütü, incir yaprağı ve meyvesi başta olmak üzere çeşitli doğal gıdaları kullanarak anne sütünü arttırıcı ve kuvvet veren bir kür yaptı.

Saraç kür yapımının ardından ‘Çocuğunu Doğru Besle’ isimli kitabını imzalayarak basın mensuplarına ve misafirlere hediye etti.  Saraç yaptığı konuşmada İncir meyvesinin ve deve sütünün insan sağlığına önemine dikkat çekerek, “Kuran-ı Kerim’de geçen üzüm, hurma, zeytin gibi yiyeceklerden bir tanesi de incirdir. Ben bugün bir Egeli olarak İncirliova’yı çok inceledim. Sadece İncirin meyvesini değil, incir çekirdeği yağı, taze incirin sütü, incir yaprağı, incir olduğu gibi bir şifa kaynağıdır. İncirliova meyvesini sadece satan bir yer değil, iddia ediyorum, beş sene sonra incirin çekirdeğinden bile büyük paralar kazanacaksınız” diye konuştu.

İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale ise “Biz adımızla anılan daha önce konuşmacıların çok güzel ifade ettikleri incirle hayatını sürdüren bir beldeyiz. İncirin en büyük üreticisi olarak Aydın’da, İncirliova’da bu işi en iyi şekliyle yapmaya gayret ediyoruz” dedi. (İHA)


Yazı hakkında yapılan yorumlar

avatar
  Subscribe  
Bildir

Haber Bülteni

Toprakla Gelen sitesinde paylaşılan son dakika haberleri ve özel röportajları anında posta kutunda görmek ister misin?


Sosyal Medyada Biz

Yazarlarımız

Nihat DELİBAŞITüm
Yazıları
Enver OlgunsoyTüm
Yazıları
burcuesmerTüm
Yazıları
Özgür KurşunTüm
Yazıları
Türker AdakaleTüm
Yazıları
Aydın ŞenerTüm
Yazıları
Sinan DoğanTüm
Yazıları
Özdem EkinciTüm
Yazıları
Destina AkgünTüm
Yazıları
Erdim ERDURANTüm
Yazıları