DİNAMİK SÜT’ÜN ÜRETİCİSİ KARAKOÇ GIDA KONKORDATO İLAN ETTİ

Toprakla Gelen 30 Kasım 2018

Manisa’nın Salihli İlçesi’nde günlük 100 bin litre süt toplayan ve Salihli Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikasında ürettiği peynir, yoğurt ve ayranı Dinamik markası ile pazarlayan Karakoc Gübre Yem Ticaret Sanayi Ltd. Şti, konkordato ilan etti.

Döviz kurunda yaşanan dalgalanmanın ardından yaşanan maliyet enflasyonu gıda sektöründe olumsuz etkilerini göstermeye devam ediyor. Salihli 1. Asliye Hukuk Mahkemesi, Karakoç Gübre Yem Ticaret ve Sanayi Ltd. Şti.’nin konkordato başvurusunu görüşerek karara bağladı.  Yaşar Karakoç ve Bülent Karakoç’un sahibi oldukları firmanın 14 Eylül’de yaptığı başvuruyu sonuçlandıran mahkemenin 2018/296 Esas kararında şu ifadeler yer aldı.

GEREĞİ DÜŞÜNÜLDÜ

KARAKOÇ GÜBRE YEM TİCARET VE SAN.LTD.ŞTİ. tarafından mahkememize verdiği 14/09/2018 tarihli dilekçesine istinaden 26/11/2018 tarihinden itibaren 3 aylık konkordato geçici mehil talebinde bulunduğundan alacakların mehil talebine iş bu ilanın gazetede ilan tarihinden itibaren 7 günlük kesin süre içinde dilekçeyle mahkememiz dosyasına itiraz ederek konkordato mühleti verilmesini gerektiren bir hal bulunmadığını delileriyle birlikte ileri sürebilecekleri ve bu çerçevede mahkemeden konkordato talebinin reddini isteyebileceklerinin İİK’nun 287. ve 288 maddesi gereğince ilan olunur.

SALİHLİ OSB’DE FABRİKA

1993 yılında ticaret hayatına başlayan KARAKOÇ GÜBRE ve YEM SAN. LDT. ŞTİ. kurulduğu günlerde 7 personel ve 3 araçla günde 6000 Lt. süt toplayan ve aylık 50 ila 60 ton yem satışı yapan bir şirket konumundaydı. Zaman içinde büyüyen firmanın günlük süt toplama kapasitesi 100.000 litreye çıktı. Geniş süt pazarlama ağına sahip işletme 3 bin müstahsil sayısına ulaştı. 2008 yılında  Salihli Organize Sanayi Bölgesi’nde 12 bin metrekare açık alan üzerinde 3 bin 500 metrekare kapalı alana sahip DİNAMİK SÜT ve SÜT ÜRÜNLERİ fabrikasını hayata geçirdi. Firma fabrikasında kaşar, ayran, beyaz peynir, tereyağ, lor, köy tipi beyaz peynir, tel peynir, örgü peynir ve dil peynir üretimi gerçekleştiriyordu.


2
Yazı hakkında yapılan yorumlar

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Ali Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Ali
Ziyaretçi
Ali

Süt parasını ne zaman vereceksiniz

Ali
Ziyaretçi
Ali

2016 yılında süt nasıl olsa bol diyerek bastınız cezaları milletin almadığı yemleri yazdınız hesapları eeeee Allah’ın yok sopası Alaşehir deki gibi sürünerek geberir gidersiniz.nasıl olsa bu dünyada alamasam ahirette kaçış yok zaten hesap gününü bilse millet i dolandırmazdı

Haber Bülteni

Toprakla Gelen sitesinde paylaşılan son dakika haberleri ve özel röportajları anında posta kutunda görmek ister misin?


Sosyal Medyada Biz

Yazarlarımız

Nihat DELİBAŞITüm
Yazıları
Enver OlgunsoyTüm
Yazıları
Özgür KurşunTüm
Yazıları
burcuesmerTüm
Yazıları
Türker AdakaleTüm
Yazıları
Aydın ŞenerTüm
Yazıları
Sinan DoğanTüm
Yazıları
Özdem EkinciTüm
Yazıları
Erdim ERDURANTüm
Yazıları
Destina AkgünTüm
Yazıları