DEMİRTAŞ BIRAKTI, ŞİRKET MERKEZİ İSTANBUL’A TAŞINDI

Toprakla Gelen 03 Haziran 2019

İzmir Ticaret Odası eski Başkanı Ekrem Demirtaş öncülüğünde bir grup işadamı tarafından kurulan ve Türkiye’nin ilk özel sektör  rakısını üreten Elda İçecek ve Gıda Tic. A.Ş.’nin merkezi İstanbul’a taşındı.

1997 yılında elektrik dağıtım ihalesine girmek için dönemin İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş öncülüğünde 100 işadamının ortaklığında kurulan,  2002’de içki sektöründeki tekelin kalkması ile faaliyet kolunu değiştirerek Türkiye’nin ilk özel sektör rakısını üreten firmasının temellerini oluşturan İzmirli Elda İçecek ve Gıda Tic. A.Ş., İstanbul şirketi oldu. Alınan yönetim kurulu kararı uyarınca  şirketin Akdeniz Caddesi Konak/ İzmir olan adresi ticaret sicil kayıtlarından silinirken şirketin yeni adresi  Maslak Sarıyer/ İstanbul oldu.

Elda İçecek ve Gıda Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı uzun yıllar sürdüren Ekrem Demirtaş,  2007’de Genel Müdürlük ve CEO’luk görevine oğlu Egemen Demirtaş’ı getirmişti. Aradan geçen zamanda vergi ve prim borçları nedeniyle Maliye Bakanlığı Menderes Vergi Dairesi şirkete el koymuştu. Ekrem Demirtaş, Elda İçecek ve Gıda Tic. A.Ş.’deki hisselerini satmış ve şirketin ortaklık yapısında büyük değişimler yaşanmıştı.

Merkezini İstanbul’a taşıyan şirketin yönetim kurulu başkanlığını halen Egemen Demirtaş yürütüyor. (TOPRAKLA GELEN)

 


1
Yazı hakkında yapılan yorumlar

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Osman Özkebapçı Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Osman Özkebapçı
Ziyaretçi
Osman Özkebapçı

Ekrem Demirtaş ticareti hiç başaramadiki.Sahip olduğu makamların gücünü kullanarak iş yapmaya çalıştı.Yapamadıda.EFE rakının batmasının en büyük müsebbibi kendi beceriksizliliğidir.Sonrada genel kurul yapmadan ortaklarla helalleşmeden hisse devirlerini yapmış.Bombayı oğlunun ve yönetimin kucağına bırakmış.Bakacak yüzü olmadığı için Tunç Soyer başkanın eteğine yapışmış bırakmıyor.Zavallı olmuş yani.Çok can yaktı.Çok işinsanını pasifize etmişti.İşine gelmediği için Bilerek unuttuğu KUL haklarınla yüzleşmeye başladı.Eee Alma mazlumun Mazlumların AHI’nı diyorlardı atalarımız .Oysa şu kısa ömürde değermiydi bunlara.Acı çok Acı….

Haber Bülteni

Toprakla Gelen sitesinde paylaşılan son dakika haberleri ve özel röportajları anında posta kutunda görmek ister misin?


Sosyal Medyada Biz

Yazarlarımız

Nihat DELİBAŞITüm
Yazıları
Enver OlgunsoyTüm
Yazıları
burcuesmerTüm
Yazıları
Özgür KurşunTüm
Yazıları
Aydın ŞenerTüm
Yazıları
Türker AdakaleTüm
Yazıları
Özdem EkinciTüm
Yazıları
Sinan DoğanTüm
Yazıları
Destina AkgünTüm
Yazıları
Erdim ERDURANTüm
Yazıları