DANA FERDİNAND’A ARKADAŞ BULUNDU: GARİP

Toprakla Gelen 05 Şubat 2019

Aydın’da bir araç tarafından çarpılarak ölüme terk edilen 1. 5 yaşındaki at hayvanseverlerin duyarlılığı sayesinde ölümden kurtarıldı. Aydınlı Hayvansever Sema Ayhan Gökçen tarafından uyutulmak üzereyken sahiplenilen ve ‘Garip’ adı verilen atın 10 bin TL tutarındaki ameliyat ve protez masrafları Haluk Levent’in araya girmesi ile hayvansever bir vatandaş tarafından karşılandı.

Aydın’da yaşayan ve yoga hocalığı yapan barınak gönüllüsü hayvansever Sema Ayhan Gökçen, geçtiğimiz günlerde, trafik kazası sonucu sağ arka ayağı kırılan bir at barınağa alındı. Durumu kötü olan atın uyutulacağını öğrenen hayvansever Sena Ayhan Gökçen, ‘Garip’ adını verdiği atı sahiplenerek bir kamyonet kiralayarak İzmir’de bulunan Kurtarılmış Hayvan Çiftliği’ne kaldırdı. Bu arda AHBAB aracılığı ile Haluk Levent’e ulaşan Sema Ayhan Gökçen, atın kurtarılması için yardım istedi. Haluk Levent’in girişimleri ile atın ameliyat ve protez gideri olan 10 bin lira için sponsor bulunduğunu ve atın kurtulacağını belirten Sema Ayhan Gökçen, “Atın uyutulacağını duyunca çok üzüldüm. Gidip sahiplendim. Şehirde ve apartmanda yaşadığım için atı bakamam da olanaksızdı. Haluk Levent’in yardımları ile bir canı da kurtarmanın sevincini yaşıyoruz” dedi.


Garip Adı verilen atın tedavisi tamamlandıktan sonra Kurban Bayramı’nın birinci günü Rize’de kaçarak denize giren ve bayramın son günü Trabzon’un Sürmene ilçesinde yüzerken ortaya çıkan ünlü sanatçı Haluk Levent’in satın aldığı Ferdinand adlı danaya arkadaş olacağı öğrenildi. (İHA)

 


Yazı hakkında yapılan yorumlar

avatar
  Subscribe  
Bildir

Haber Bülteni

Toprakla Gelen sitesinde paylaşılan son dakika haberleri ve özel röportajları anında posta kutunda görmek ister misin?


Sosyal Medyada Biz

Yazarlarımız

Nihat DELİBAŞITüm
Yazıları
Enver OlgunsoyTüm
Yazıları
burcuesmerTüm
Yazıları
Özgür KurşunTüm
Yazıları
Türker AdakaleTüm
Yazıları
Aydın ŞenerTüm
Yazıları
Sinan DoğanTüm
Yazıları
Özdem EkinciTüm
Yazıları
Destina AkgünTüm
Yazıları
Erdim ERDURANTüm
Yazıları