CANLI HAYVAN PAZARI, PİYASAYI CANLANDIRDI

Toprakla Gelen 24 Aralık 2018

Kütahya’nın Aslanapa ilçesinde bölgede hayvancılığı canlandırılması beklenen Canlı Hayvan Pazarı ve Borsası çevre ilçelerden gelen vatandaşlarların da yararlandığı pazar olma yolunda ilerliyor.

Aslanapa Belediyesi Canlı Hayvan Pazarı ve Borsası, çevre ilçelerden gelen satıcılar ve alıcılarla bölgede söz sahibi bir pazar olma yolunda. Pazarda büyük baş hayvanlar 5 bin TL ile 9 bin, küçük baş hayvanlar 800 TL ile 2 bin TL arasında alıcı buluyor.

Aslanapa Belediye Başkanı Asaf Akar, yaptığı açıklamada, ”Belediye olarak üreticilerin hayvanlarını satabilecekleri sağlıklı, düzenli ve huzurlu bir alan oluşturduk. Bu pazar haftada bir gün hayvan pazarı olarak hizmet veriyor. Amacımız Aslanapa bölgesinde yaşayan vatandaşlarımızın yetiştirdikleri hayvanları satabilecekleri güzel bir alan oluşturmaktı. Üretici ile alıcıyı bir noktada buluşturmak için bu merkezi yaptık. Bu alanda aynı zamanda çay ocağı, mescit, tuvalet ve duş alma yerleri gibi tüm sosyal imkanları biz belediye olarak hazırladık. Burada kalanların, buraya gelenlerin sosyal ihtiyacını giderecek tüm imkanları da sizlere tahsis etmiş oluyoruz. Çevre ilçelerimizden de pazarımıza talep oldukça yoğun’’ diye konuştu. (İHA)


Yazı hakkında yapılan yorumlar

avatar
  Subscribe  
Bildir

Haber Bülteni

Toprakla Gelen sitesinde paylaşılan son dakika haberleri ve özel röportajları anında posta kutunda görmek ister misin?


Sosyal Medyada Biz

Yazarlarımız

Nihat DELİBAŞITüm
Yazıları
Enver OlgunsoyTüm
Yazıları
burcuesmerTüm
Yazıları
Özgür KurşunTüm
Yazıları
Aydın ŞenerTüm
Yazıları
Türker AdakaleTüm
Yazıları
Özdem EkinciTüm
Yazıları
Sinan DoğanTüm
Yazıları
Destina AkgünTüm
Yazıları
Erdim ERDURANTüm
Yazıları