BÜYÜK TARIM FUARI AGROEXPO AÇILIYOR

Toprakla Gelen 06 Şubat 2019

Türkiye tarım sektörünün en büyük ve en önemli buluşma noktası olan ve Türk üreticilerini dünya pazarıyla buluşturan 14. Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı, saat 11.00’da fuarizmir’ de açılıyor.

110 bin metrekare kapalı alanda 70 ülkeden 900 katılımcı, 2 bin 500’i aşkın marka ve yaklaşık 350 bin ziyaretçinin katılımıyla gerçekleşecek olan Agroexpo, 10 Şubat Pazar akşamına kadar devam edecek.

Fuarın ilk günü açılışın yanı sıra büyük buluşmaya sahne olacak. Saat 13.00’de Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin önderliğinde “Dünyada Tarımın Geleceği” konulu Uluslararası Tarım Bakanları Zirvesi düzenlenecek.

 BİRBİRİNDEN ÖZEL ETKİNLİKLER 

Organizasyonunu Orion Fuarcılık’ın üstlendiği İzmir Tarım Fuarı 4 gün boyunca sürecek etkinlik programlarıyla kendinden söz ettirecek. Açılış günü günü saat 13. 30’da 2019 Traktör Lansmanıyla başlayacak etkinlikler program saat 15. 00’de İzmir İli Kırmızı Et Üreticileri Birliği’nin destekleriyle en ağır boğanın seçileceği “Ağır Abiler Yarışıyor” boğa yarışması ile devam edecek. Boğaların bu kıyasıya yarışması eğlenceli dakikalara sahne olacak. 8 Şubat Cuma günü saat 11. 00’de ise İzmir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü destekleriyle “Genç Çiftçiler Yarışıyor” bilgi yarışması düzenlenecek. Gün, Traktör Lansmanı, Tarımda Yenilikçi Makineler İnovasyon sunumları ile devam edecek. Fuarda ayrıca katılımcı firmalar tarafından düzenlenen eğitici seminerlerle ziyaretçilere bilgilendirmeler yapılırken, canlı hayvan ırk tanıtımları, yoğurt yeme yarışmaları ile keyifli anlar yaşanacak.

TOPRAKLA GELEN’inde C Holünde yer alacağı fuar 7 -8- 9 Şubat  günleri 10:00 – 18:00, 10 Şubat Pazar günü ise 10:00 – 17:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. (TOPRAKLA GELEN)


Yazı hakkında yapılan yorumlar

avatar
  Subscribe  
Bildir

Haber Bülteni

Toprakla Gelen sitesinde paylaşılan son dakika haberleri ve özel röportajları anında posta kutunda görmek ister misin?


Sosyal Medyada Biz

Yazarlarımız

Nihat DELİBAŞITüm
Yazıları
Enver OlgunsoyTüm
Yazıları
Özgür KurşunTüm
Yazıları
burcuesmerTüm
Yazıları
Türker AdakaleTüm
Yazıları
Aydın ŞenerTüm
Yazıları
Sinan DoğanTüm
Yazıları
Özdem EkinciTüm
Yazıları
Erdim ERDURANTüm
Yazıları
Destina AkgünTüm
Yazıları