BU PARK İLÇEYE ÇOK YAKIŞACAK

Toprakla Gelen 27 Kasım 2018

Aydın’ın ilk Meyve Bahçesi Parkı, Nazilli’de kuruldu. 4 bin metrekare alan üzerindeki hizmet verecek ve içerisinde 40 çeşit meyve ağacının bulunduğu Meyve Bahçesi Parkı 19 Aralık’ta yapılacak açılışla birlikte ilçe sakinlerine hizmet vermeye başlayacak.

Çocukların bahçe kültürü ile tanışmasının amaçlandığı park, oturma alanları, oyun grupları ve yeşil alanlarıyla eğitim ve doğayı aynı çatı altında buluşturacak. Hem sosyal aktivitelerin yapılacağı, hem de çocukların yalnızca internet ortamı üzerinden üretimini gördükleri ürünleri ‘Meyve Parkı’ ile tanıma fırsatı bulacağı alanda, şehir dışından gelen ziyaretçilerin ilçede yetişen meyveleri tek bir alanda görme imkânı da sağlanacak.


40 çeşit meyvenin yetiştirileceği parkın açılışına tüm Nazilli halkını davet eden Belediye Başkanı Haluk Alıcık, “Dağlarından yağ ovalarından bal akan, uzun yaşam şehri Nazillimizin tanıtımını sağlayacak, eğitici, öğretici nitelikteki parkımız tamamlandı. Türkiye’de tüketilen ürünlerin en kalitelisi Nazillimizde yetiştiriliyor. Rekoltesi yüksek ve doğal ürünlerin ‘uzun yaşam sırrı’ olduğu artık tüm dünya tarafından kabul edildi. Uzun yaşamda markalaşan Nazillimize yakışır bir proje oldu. Ekip arkadaşlarıma özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.


Yazı hakkında yapılan yorumlar

avatar
  Subscribe  
Bildir

Haber Bülteni

Toprakla Gelen sitesinde paylaşılan son dakika haberleri ve özel röportajları anında posta kutunda görmek ister misin?


Sosyal Medyada Biz

Yazarlarımız

Nihat DELİBAŞITüm
Yazıları
Enver OlgunsoyTüm
Yazıları
burcuesmerTüm
Yazıları
Özgür KurşunTüm
Yazıları
Türker AdakaleTüm
Yazıları
Aydın ŞenerTüm
Yazıları
Özdem EkinciTüm
Yazıları
Sinan DoğanTüm
Yazıları
Destina AkgünTüm
Yazıları
Erdim ERDURANTüm
Yazıları