BİRLEŞMİŞ MİLLETLER’İN SÜRİYELİ MÜLTECİLER İÇİN DESTEK SERASI AÇILIYOR

Toprakla Gelen 07 Aralık 2018

“Osmaniye Kampındaki Suriyeli Mültecilerin Mahsul Üretimine Destek Amaçlı Acil Yardım” projesi kapsamında organize edilen sera açılış töreni 12 Aralık Salı günü Osmaniye’de gerçekleşecek. Birleşmiş Milletler (BM) Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) tarafından fonlanan projede sebze yetiştirmeyi öğrenen Suriyelilerin, hem sebze ihtiyaçlarını karşılamaları hem de mesleki nitelik kazanarak işgücüne katılmaları amaçlanıyor.

Tören açılışında FAO Orta Asya Alt Bölge Ofisi Koordinatörü ve FAO Türkiye Temsilcisi Viorel Gutu’nun yanı sıra Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, proje paydaşlarından Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğüne bağlı Yağlı Tohumlar Araştırma Enstitüsü Müdürü Reşat Yıldız ve proje ulusal danışmanlarından Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sayın Yıldız Daşgan hazır bulunacak.

Proje kapsamında, her biri 2.5 ay süren kurslarda kursiyerler  tarım sektöründeki vasıflı işler için aranan becerileri öğrenme fırsatı yakalanırken serada elde ettikleri ürünler de Geçici Barınma Merkezi’ndeki mültecilere ücretsiz dağıtılarak mültecilerin gıda güvenliği istikrarına ve besin erişimine katkı sağlandı.


Yazı hakkında yapılan yorumlar

avatar
  Subscribe  
Bildir

Haber Bülteni

Toprakla Gelen sitesinde paylaşılan son dakika haberleri ve özel röportajları anında posta kutunda görmek ister misin?


Sosyal Medyada Biz

Yazarlarımız

Nihat DELİBAŞITüm
Yazıları
Enver OlgunsoyTüm
Yazıları
Özgür KurşunTüm
Yazıları
burcuesmerTüm
Yazıları
Türker AdakaleTüm
Yazıları
Aydın ŞenerTüm
Yazıları
Sinan DoğanTüm
Yazıları
Özdem EkinciTüm
Yazıları
Erdim ERDURANTüm
Yazıları
Destina AkgünTüm
Yazıları