BAŞKAN DOĞRUER, VODAFONE AKILLIKÖY’Ü ZİYARET ETTİ

Toprakla Gelen 05 Temmuz 2019

Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, Aydın Koçarlı’da bulunan Vodafone Akıllı Köy’ü ziyaret etti. Kınık Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyesi Ege Bölgesi Sanayi Odası Meclis Üyesi Enver Olgunsoy ve Yaşar Özkan’ın da yer aldığı ziyarette, Kınık’ın büyük bir heyecanla beklediği Tarım İhtisas Organize Sanayi Bölgesi çalışmaları ile ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren TABİT Yönetim Kurulu Üyesi Coşkun Yıldırım, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi vererek dünyanın her yerinde çiftçinin sorununun aynı olduğuna dikkat çekti. Bu sorunun başında üretimden kopuşun geldiğini kaydeden Yıldırım, “Fiyat, maliyet, pazarlama, doğal afetler sonucu üretim kayıpları gibi nedenler sonunda tüm dünyada çiftçilikten uzaklaşılıyor. Çiftçilikte ortalama yaş 54’e yükselmiş durumda. Amacımız, çiftçiliği yeniden tercih edilen bir meslek haline getirmek. Burada, bunun yol ve yöntemleri üzerine sürekli projeler geliştiriyor. İş ortaklarımız aracılığıyla uygulanabilir projeleri yaygınlaştırmak için çalışıyoruz” diye konuştu.

TARIM MEMLEKETİ KINIK

Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer de yaptığı konuşmada, tarım memleketi Kınık’ta Tarım İhtisas OSB kurulması çalışmalarının yer seçiminin büyük oranda tamamlandığını, burada edindikleri bilgi ve izlenimlerin Kınık Tarım İhtisas OSB’nin faaliyet göstereceği konu ile ilgili çalışmalara ışık tutucu olduğunu kaydetti. Başkan Doğruer, “Tarım OSB’nin yer seçimi konusunda mutabakat tamam. Bundan sonra OSB’nin konusu üzerine bilimsel çalışmalar başlayacak. İlçemiz için en doğrusunu, en iyisini yapmak için çalışıyoruz. Bu çalışmalarımıza başta Tarım ve Orman Bakanı Sayın Bekir Pakdemirli olmak üzere ilgili kurum ve kuruluş temsilcileri büyük destek veriyor. Amacımız bilimsel verilerle ilçemiz için en doğru kararı verebilmek. Bu çalışmalar tamamlandığında ve Tarıma İhtisas OSB faaliyete geçtiğinde bin kişilik istihdam yaratacak. Hedefimiz, tarım memleketi Kınık’a kalıcı bir eser bırakarak bölgemiz ve ülkemiz ekonomisine katkı sağlamak” diye konuştu.

TABİT Ar- Ge Müdürü Orhan Kurt, alan gezisinde ile yapılan örnek uygulamalar konusunda bilgi aktarırken Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, ziyaretin anısına TABİT Yönetim Kurulu Üyesi Coşkun Yıldırım’a Kınıklı kadınların yöresel motifli el dokuması kilim hediye etti.


Yazı hakkında yapılan yorumlar

avatar
  Subscribe  
Bildir

Haber Bülteni

Toprakla Gelen sitesinde paylaşılan son dakika haberleri ve özel röportajları anında posta kutunda görmek ister misin?


Sosyal Medyada Biz

Yazarlarımız

Nihat DELİBAŞITüm
Yazıları
Enver OlgunsoyTüm
Yazıları
Özgür KurşunTüm
Yazıları
burcuesmerTüm
Yazıları
Türker AdakaleTüm
Yazıları
Aydın ŞenerTüm
Yazıları
Sinan DoğanTüm
Yazıları
Özdem EkinciTüm
Yazıları
Erdim ERDURANTüm
Yazıları
Destina AkgünTüm
Yazıları