AYDIN’DA BESİCİ EĞİTİMİ DEVAM EDİYOR

Toprakla Gelen 21 Şubat 2019

Aydın’da Süt ve Besi Sığırcılığında Bakım ve Besleme konularında ‘Mesleki Yeterliliklerin Geliştirilmesi’ projesi kapsamında İl Tarım ve Orman Müdürlüğü personeline eğitim verildi.


Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada,  Adnan Menderes Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Besleme ve Beslenme Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Gökhan Önol tarafından 5 günlük teorik ve uygulamalı olarak eğitimler verildiği belirtilerek, ” Tarım ve Orman Bakanlığımızın da önem verdiği konulardan olan buzağı kayıplarımızdan, işletmelerde yapılabilecek besleme ve yemlemenin denetim noktalarına, dönemsel olarak süt sığırlarının beslenmesinden rasyon hazırlamayı etkileyen faktörlere kadar birçok güncel konunun ele alındığı eğitim programında, çiftlik uygulamaları ile katılımcılar bilgilerini pekiştirme imkanı buldu” denildi.
Eğitimin II. Dönemi, aynı program ve içerik ile Nazilli Pamuk Araştırma Enstitü Müdürlüğü toplantı salonunda 18-22 Şubat tarihlerinde yaklaşık 30 katılımcı ile gerçekleştiriliyor. (İHA)


Yazı hakkında yapılan yorumlar

avatar
  Subscribe  
Bildir

Haber Bülteni

Toprakla Gelen sitesinde paylaşılan son dakika haberleri ve özel röportajları anında posta kutunda görmek ister misin?


Sosyal Medyada Biz

Yazarlarımız

Nihat DELİBAŞITüm
Yazıları
Enver OlgunsoyTüm
Yazıları
Özgür KurşunTüm
Yazıları
burcuesmerTüm
Yazıları
Türker AdakaleTüm
Yazıları
Aydın ŞenerTüm
Yazıları
Sinan DoğanTüm
Yazıları
Özdem EkinciTüm
Yazıları
Erdim ERDURANTüm
Yazıları
Destina AkgünTüm
Yazıları