ARICILARA MARKALAŞMA EĞİTİMİ

Toprakla Gelen 05 Şubat 2019

Muğla Arıcısı Markalaşma ile Tanışıyor, Tanındıkça Kazanıyor isimli teknik destek projesi kapsamında; Milas’taki arıcılara marka, pazarlama, patent ve butik üretim alanında eğitim verildi.


Muğla Tarım ve Orman Müdürlüğü Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürlüğünce 2018 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında Güney Ege Kalkınma Ajansı’na (GEKA) hazırlanan “Muğla Arıcısı Markalaşma ile Tanışıyor, Tanındıkça Kazanıyor” Projesi başarılı bulundu ve ardından Muğla Tarım ve Orman Müdürü Ş. Fırat Erkal tarafından proje sözleşmesi GEKA Muğla ofisinde imzalandıktan sonra çalışmalara başlandı.


Geleneksel yöntemlerle üretime devam eden pazarlama, markalaşma ve patent konusunda eksiklikleri bulunan Muğla arıcısının üretimden satış konusuna, kapasitelerini artırılarak daha etkin ve verimli arıcılık faaliyetleri yürütmelerine katkı sağlamayı teknik destek projesiyle, Muğla’da arıcılık yapan 180 arıcıya marka, patent, pazarlama ve butik üretim konularında eğitim vermeye başladı.

Ürettikleri balı pazarlamada büyük sıkıntılar yaşayan arıcılara destek için düzenlenen eğitimler Menteşe, Köyceğiz, Ula, Marmaris ve Fethiye ilçelerinde de düzenleneceği bildirildi. (İHA)


Yazı hakkında yapılan yorumlar

avatar
  Subscribe  
Bildir

Haber Bülteni

Toprakla Gelen sitesinde paylaşılan son dakika haberleri ve özel röportajları anında posta kutunda görmek ister misin?


Sosyal Medyada Biz

Yazarlarımız

Nihat DELİBAŞITüm
Yazıları
Enver OlgunsoyTüm
Yazıları
Özgür KurşunTüm
Yazıları
burcuesmerTüm
Yazıları
Türker AdakaleTüm
Yazıları
Aydın ŞenerTüm
Yazıları
Sinan DoğanTüm
Yazıları
Özdem EkinciTüm
Yazıları
Erdim ERDURANTüm
Yazıları
Destina AkgünTüm
Yazıları